גרמניה זכתה בגביע העולם בכדורגל לאחר שניצחה את ארגנטינה 0:1

גמר גביע העולם: איצטדיון המרקנה בריו דה-ז'ניירו המלא מפה לפה בשיאו של מונדיאל 2014 כסס ציפורניים עד להארכה, עד שהמחליף מריו גצה כבש מקרוב בדקה ה-113 וקבע כי גרמניה תניף את הגביע הרביעי בתולדותיה

החודש שלהם. נבחרת גרמניה (רויטרס)

אחרי חודש של כדורגל בטורניר גביע העולם מהטובים בהיסטוריה, גביע רביעי לגרמניה: הגמר נגד ארגנטינה הגיע לארכה, אך בדקה ה-113 כבש מריו גצה המחליף, שחקנה של באיירן מינכן, וסיים את המשחק עוד לפני שלב הפנדלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר לפני תחילת המשחק נאלצה גרמניה לערוך שינוי, כאשר סמי חדירה נפצע בחימום. קרמר הצעיר החליף אותו, אך נפצע בעצמו במחצית הראשונה. בדקה ה-10 מסי שעט לרחבה בפריצה אופיינית והעביר כדור רוחב שלא מצא אף אחד. בדקה ה-13. בדקה ה-20 אחרי החזרת כדור לא אחראית של גרמניה, גרמה לחלוץ היגואיין למצוא את עצמו לבד מול השוער נויאר, אך שחקנה של נאפולי בעט ברשלנות החוצה. בדקה ה-37 מצא בעט שורלה המחליף כדור מתוך הרחבה אך סחט הצלה מרומרו, השוער הארגנטינאי.

בדקה ה-40 מסי הגיע לתוך הרחבה הקפיץ כדור מעל השוער הגרמני, אך אף שחקן ארגנטינאי לא היה שם כדי לדחוק את הכדור לרשת. בדקה ה-43 בעט קלוזה מקצה הרחבה כדור שטוח אך השוער הארגנטינאי קלט את הכדור. על סף סיום המחצית כבש היגוואין הארגנטינאי שער שנפסל בגלל נבדל, ולאחר פחות מדקה נגח הודס כדור שפגע בקורה ומשם השוער לקח. ובכך סיים מחצית מאופסת.

עם פתיחת המחצית השנייה, בדקה ה-47 מסי קיבל כדור פרץ לרחבה ובעט כדור שחלף סנמטימטרים מהקורה. בדקה ה-59 קלוזה נגח כדור מ-6 מטרים ישר לידיו של השוער. בדקה ה-74 מסי קיבל כדור בצד ימין עבר שחקן גרמני ושיגר כדור מ-16 חופשי עם הרגל החזקה שחלף ליד הקורה. תשע דקות לסיום המשחק בעט טוני קרוס כדור שטוח ומסובב מ-17 מ' אך הכדור יצא החוצה - והקבוצות הלכו להארכה. בהארכה נראה היה שהמשחק יגיע לפנדלים, אך בדקה ה-113 כבש המחליף הגרמני גצה מקרוב, לאחר שהשתלט בחזהו על כדור רוחב של מחליף נוסף, אנדרה שורלה, ובעט לפינה הרחוקה של השוער רומרו. נסיונותיה של ארגנטינה להשוות בדקות האחרונות נכשלו.

הפעם האחרונה שגרמניה זכתה בגביע העולם הייתה ב-1990, אז עוד במדי גרמניה המערבית, נגד ארגנטינה. מאז הגרמנים הצליחו אמנם לעלות לגמר אבל לא זכו שוב בגביע עד הלילה. גרמניה נחשבה לפייבוריטית במשחק, לאחר שארגנטינה הפגינה משחקים חלשים לאורך רוב הטורניר ולאחר הניצחון של גרמניה על ברזיל בתוצאה האסטרונומית 1:7, אך המשחק היה צמוד מאוד.