הפגנה אלימה מחוץ לבית כנסת בפריז: "כמו אינתיפאדה; יהודים היו לכודים בפנים"

מאות פרו-פלסטינים התגודדו מחוץ למקום התפילה ברובע ה-11 שבבירת צרפת על רקע מבצע "צוק איתן" המתנהל ברצועת עזה זה היום השישי. המפגינים קראו קריאות נגד ישראל. 4 נפצעו קל

על רקע מבצע "צוק איתן" המתנהל זה היום השישי ברצועת עזה, צרו הערב (א') אלפי מוחים פרו-פלסטינים על בית כנסת ברובע ה-11 שבבירת צרפת, כשבפנים הייתה קבוצת יהודים. ארבעה בני אדם נפצעו קל. "זה סוג של אינתיפאדה", סיפר מתפלל יהודי שהיה מחוץ לבית הכנסת לחדשות 2. "הם היו לכודים בבית הכנסת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר בקבוצות קטנות שהיו מאורגנות היטב מארגונים פלסטינים שבאו כדי לתקוף את בית הכנסת עם אבנים ולבנים, בדיוק כפי שהם עושים בישראל", סיפר עד הראייה. "הם קראו קריאת נגד ישראל וביקשו להרוג אותנו".

המחאה האלימה התרחשה מול בית הכנסת דון איזק אברבנאל שברחוב Rue de la roquette. האירועים החלו כשקבוצה פרו-פלסטינית צעדה לאורך הרחובות שברובע ה-11. חלק מן המפגינים נשארו סביב בית התפילה והחלו להתגודד מולו כשכמה מהם יידו אבנים אל עבר המבנה.

קבוצת היהודים הנצורה המתינה בתוך בית הכנסת לסיוע של המשטרה. יוסי גל, שגריר ישראל בפריז, אמר בשיחה עם חדשות 2 כי "מדובר בהפגנה פרו-פלסטינית גדולה של אלפי בני אדם בכיכר הבסטיליה שהידרדרה לאלימות ולהתנגשויות עם המשטרה. משם, המשיך חלקם לבית הכנסת שבאזור המארה, שבו התקיימה באותה עת עצרת פנימית של הזדהות עם ישראל".

לאחר התערבות המשטרה 7,000 המפגינים התפזרו. יגאל פלמור, דובר משרד החוץ, עדכן כי כ-150 יהודים שהיו נצורים בבית הכנסת חולצו וארבעה מהם פונו לבית החולים כשהם סובלים מפציעות קלות.

בהכנת הידיעה השתתפה קרן בצלאל.