צפו: ה"סופר-ירח" כבש את השמים

סביב העולם, כיוונו הלילה אלפי צלמים את העדשות לשמים כדי לתפוס תמונה של ה"סופר-ירח" שנראה קרוב יותר מתמיד. המומחים מסבירים כי מדובר רק באשליה אופטית בשל מסלולו של הירח, אך לצלמים לא אכפת. "אלה התמונות היפות ביותר שצילמתי", אומר אחד מהם

צלמים מכל רחבי העולם, חובבים ומקצוענים כאחד, הרימו הלילה את העדשות לשמים כדי ללכוד תמונות של מה שמכונה ה"סופר-ירח". תופעה מרהיבה שבה נראה הירח גדול ב-14% וזוהר באור בהיר יותר מבדרך כלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זה קורה מפני שהשכן בשמים נמצא קרוב יחסית לכדור הארץ במסלול האליפטי שלו. המומחים לנושא מדגישים שגודלו של הירח אינו משתנה וכל שינוי בגודלו הוא למעשה אשליה שיוצרות העיניים שלנו, בהתאם לנקודת המבט שלנו והמיקום של הירח בשמים.

ירח מאיר את אוליברה שבספרד, אמש (רויטרס)

בנאס"א, סוכנות החלל האמריקנית, מסבירים את התופעה בכך שהירח עובר במסלולו במרחק של 350,000 קילומטרים מכדור הארץ, הכי קרוב שמסלולו מאפשר לו. "בדרך כלל התופעה מתרחשת אחת ל-13 חודשים ו-18 ימים, אבל בשנה החולפת כבר ראינו את התופעה מתרחשת שלוש פעמים", הדגישו המומחים.

בניו יורק , צלם בשם ג'ו מירמק הדגיש כי לא רק הירח מתעצם בלילות אלו, אלא גם ההתרגשות של הצלמים בעולם. "זה לא רק סופר-ירח, זו סופר-חווייה", הוא אומר. מירמק ענה למומחים שטוענים כי מדובר באשליה אופטית כשאמר: "למי אכפת אם זו אשליה, זו הזדמנות לתפוס את התמונות היפות ביותר בצילמתי".

ולמי שפספס את "הסופר-ירח" הלילה - אל חשש. מדובר בתופעה שאינה נדירה כל כך,  וצפויה לחזור על עצמה כבר בקיץ הקרוב, ב-10 לאוגוסט וב-9 בסמפטמבר.