מועצת הביטחון קוראת להפסקת אש

"מועצת הביטחון מודאגת ממצבם הביטחוני ורווחתם של האזרחים בשני הצדדים, וקוראת לחידוש הרגיעה" - כך נמסר ממועצת הביטחון של האו"ם בהודעה מיוחדת בעקבות ההפתחויות בעזה. שרי החוץ של המערב ייפגשו בווינה וידונו בדרכים להביא להפסקת אש

מועצת הביטחון של האו"ם (AP)

מועצת הביטחון של האו"ם פרסמה הודעה בה היא קוראת לישראל ולפלסטינים להגיע להפסקת אש ולהפסיק את האלימות. "מועצת הביטחון מודאגת ממצבם הביטחוני ורווחתם של האזרחים בשני הצדדים, וקוראת לחידוש הרגיעה על בסיס הפסקת האש משנת 2012", נכתב בהודעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל, שר החוץ של בריטניה וויליאם הייג הודיע כי שרי החוץ של המערב ידונו בהסלמה בעזה. הייג ייפגש בווינה בווינה עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שר החוץ של גרמניה פרנק-וולטר שטיינמאייר ושר החוץ של צרפת לורן פביוס.

השרים ידונו בדרכים להביא לרגיעה באזור בשולי פגישתם שתעסוק בעיקר במשא ומתן מול אירן על פשרה בעניין תכנית הגרעין

כלי תקשורת ערביים דיווחו על הצעה לרגיעה ברצועת עזה שמתגבשת ביוזמה פלסטינית, שבה מעורבות גם מצרים וקטאר. לפי שעה חמאס מסרב לאשר שישנו מתווה שעליו אפשר להגיע להבנות שיובילו להסכם הפסקת אש, אך מאשר כי המגעים אכן מתקיימים.

על פי דיווחים מחוץ לעולם הערבי, גם טורקיה מעורבת בגיבוש הנוסחה לרגיעה. הדיווחים לא אחידים לגבי המתווה: בחלק מכלי התקשורת דווח כי ההצעה תכלול שחרור אסירים פלסטינים, באחרים דווח כי היא תכלול את פתיחת המעברים לעזה ובחלק פורסם כי אם ההצעה תתקבל - יועברו כספים לרצועה.

דובר חמאס, סמי אבו זוהרי, אמר: "קיבלנו מספר פניות ברצף, אך כולן נתנו הד לעמדה הישראלית. בסופו של דבר לא קיבלנו אף הצעה שלמה כדי לדון בה. זה לא אומר שאנו להוטים להשיג רגיעה