שחקן הכדורסל הטוב בעולם חתם בקבוצה של בלאט

המאמן הישראלי הראשון ב-NBA ישתף פעולה עם שחקן הכדורסל הטוב בעולם: לברון ג'יימס הודיע כי הוא עוזב את סגנית האלופה מיאמי היט וחוזר לקבוצת נעוריו קליבלנד קבאלירס אותה מאמן דייויד בלאט. הוא התנצל שעזב את הקבוצה ואמר: "כולנו עשינו טעויות, אני חוזר הביתה"

בקרוב יחד. לברון ובלאט (רויטרס)

שחקן הכדורסל לברון ג'יימס, שנחשב לכדורסלן הטוב בעולם כיום, יחתום בקבוצת ה-NBA קליבלנד קבאלירס אותה ייאמן בעונה הבאה המאמן הישראלי דייויד בלאט. ג'יימס הודיע על עזיבתו את סגנית האלופה מיאמי היט בראיון למגזין האמריקני "ספורטס אילוסטרייטד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכך שב לברון לקבוצת נעוריו, בה שיחק לפני שעזב למיאמי בשביל ההזדמנות לזכות באליפויות. הוא אכן זכה בארבע שנותיו במיאמי בשתי אליפויות, אך עורר את זעמם של אוהדי קליבלנד שאף שרפו את החולצות עם שמו.

היום לברון כבר מפוייס יותר. "לפני שבכלל למישהו היה אכפת איפה אני אשחק כדורסל, הייתי ילד מצפון אוהיו", הסביר לברון את ההחלטה. "היחסים שלי עם אוהיו יותר גדולים מהכדורסל. לא הבנתי את זה לפני ארבע שנים, אני מבין את זה עכשיו. כולם עושים טעויות, גם אני עשיתי טעויות".

ג'יימס הוסיף כי למרות שזוהי שאיפתו הגדולה ביותר, הוא לא מבטיח לאוהדי קליבלנד קבאלירס זכייה מיידית באליפות. "אני מוכן לקבל עלי את האתגר הזה, אני בא הביתה", אמר ג'יימס.

ג'יימס לא הצליח בעונה האחרונה לזכות באליפות למרות סגל עמוס בכוכבים של קבוצתו הקודמת מיאמי היט. בסדרת הגמר הובסה מיאמי 1:4 על ידי סאן אנטוניו ספרס המנוסה. כעת הוא מקווה ששיתוף הפעולה שלו עם המאמן הישראלי הראשון ב-NBA יביא אליפות.