תמונת נתניהו מוכתמת בדם ודגלי פלסטין: גל הפגנות נגד ישראל בעולם

עקב היציאה למבצע "צוק איתן" ברצועת עזה, נערכו במספר מוקדים ברחבי העולם הפגנות בגנותה של ישראל. באינדונזיה מחו מאות מפגינים בבירה ג'קרטה והניפו את תמונת נתניהו כשהיא מוכתמת בדם ונשאו את דגלי פלסטין. הפגנות גם בניו יורק, טורונטו ולונדון

מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה נמשך - ובעולם מוחים נגד ישראל: במספר מוקדים ברחבי העולם - מאינדונזיה שבמזרח ועד ניו יורק שבמערב, יצאו לרחובות מאות מפגינים ומחו על מה שהגדירו "המדיניות הפושעת" של ישראל כלפי הפלסטינים ברצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באינדונזיה, המדינה המוסלמית הגדולה בעולם לה אין יחסים עם ישראל, יצאו מאות מוחים למפגן תמיכה בפלסטינים. ההפגנה נערכה במרכז הבירה ג'קרטה, שם גינו המוחים את ישראל ואת המתקפה הישראלית על עזה. המפגינים, שאליהם הצטרף גם מועמד לנשיאות המדינה, הניפו דגלי פלסטין ושלטים עליהם נכתב: "מאוחדים למען עזה" ו-"הצילו את עזה". באותה הפגנה נישא גם שלט עם תמונתו של ראש הממשלה נתניהו, כשהיא מוכתמת בדם.

"אנו מגנים את האירועים ומצפים מכל המדינות בעולם לעמוד יחד ולהכריח את ישראל לעצור את המבצע הצבאי נגד הפלסטינים", אמרו המפגינים. "הפעולות בהן נוקטת ישראל כל כך אכזריות! איך אנשים יכולים לתקוף מוסלמים במהלך הצום הקדוש, בימים שבהם אנשים מקדישים את עצמם לאללה", התרעמה מפגינה.

הפגנות גם בניו יורק ובלונדון

הממשל הפלסטיני ברצועת עזה וברמאללה קרא אמש לתומכים ברחבי העולם לקיים היום הפגנות למען תושבי רצועת עזה. אמש נערכו מספר הפגנות בארצות הברית ובקנדה, בעיקר בניו יורק ובטורונטו, אליהן הגיעו מפגינים פרו-פלסטינים שמולם התייצבו תומכי ישראל.

הפגנה נגד ישראל בלונדון (טוויטר)


במערב לונדון, יצאו מאות פלסטינים אזרחי הממלכה, להפגנה מול השגרירות הישראלית הסגורה ונשאו בידיהם שלטים בגנות המבצע בעזה: "הפסיקו את האלימות הגזענית והנוראית", נכתב עליהם. כוחות המשטרה נאלצו לפזר את ההפגנה כעבור זמן קצר, לאחר שהמוחים חסמו כביש באזור.