צפו: שיטפון אדיר ביפן סוחף הכל

מצלמות בכפר באי המרכזי של יפן תיעדו את הרגעים שבהם סכר סמוך קורס בזרם המים שנוצר בעקבות השיטפונות. למרות שסופת הטייפון "נאוגורי" נחלשה, לפחות 3 בני אדם נהרגו

מצלמות המוצבות בפארק באי המרכזי של יפן קיושו קלטו רגעים דרמטיים שבהם נראה זרם מים אדיר מהשיטפונות הרבים שנגרמו מסופת הטייפון, סוחף בעצמה תוך שניות עצים ואדמה. הגשמים הרבים מהסופה "נאוגורי" גרמו לנזקים רבים ברחבי המדינה. על פי הדיווחים ביפן, נהרות רבים עלו על גדותיהם וכפרים נשטפו במי בוץ אחרי קריסת גשרים. הסופה נשבה ממערב למזרח המדינה, והשאירה אחריה מסלול של הרס. לפחות שלושה בני אדם נהרגו בשיטפונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נאוגורי, שבתחילה הוגדר ביפן כ"סופר טייפון", נחלש במהלך השבוע לרמה של סופה טרופית רגילה במהירות של 126 קמ"ש. אלא שעבור תושבי הכפר נאגיסו שמתועד בסרטון שמציגה הטלוויזיה היפנית, זה לא משנה אם זו סופה טרופית או טייפון.

מאות מתושבי הכפר נתונים לחסדי עובדי הסיוע שהגיעו במסוק מפני שהכבישים ומסילת הרכבת, נהרסו בשיטפון. מצלמה שמוקמה סמוך לאחד הסכרים באי קיושו תיעדה את הרגע שבו המים גברו על הסכר, פרצו ושטפו כל מה שעמד בדרכם.    

מסלול ההרס של נאוגורי (SKY NEWS)

מאות טיסות ביפן בוטלו בגלל הסופה במהלך השבוע. בתי הספר נסגרו באי המרכזי, וכפרים מרוחקים המתינו ללא חשמל או אספקה במשך ימים לסיוע. "חשבתי שמדובר ברעידת אדמה, אחר כך הבית התמלא בבוץ", אמר אחד מתושבי נאגיסו לרשת הטלוויזיה NHK. "ברחתי החוצה בכל המהירות".