ארגנטינה חגגה עלייה לגמר ואת יום העצמאות

ארגנטינה חגגה אמש יום עצמאות, אבל לא החג הלאומי גרם למאות אלפים לצאת לרחובות הבירה, אלא דווקא העלייה ההיסטורית לגמר גביע העולם בכדורגל, לראשונה מזה 24 שנים. "לארגנטינה מגיעה השמחה הזו מפני שאנו לא מצליחים כרגע בשום דבר אחר", אמרו האוהדים המאושרים

עשרות אלפי ארגנטינים מאושרים יצאו לחגיגת רחוב ספונטינית גדולה ברחובות הבירה בואנוס איירס, במסיבת העפלה לגמר המונדיאל שנמשכה כל הלילה. החוגגים בחולצות תכלת לבן שרו שירים לאומיים לנבחרת ולכוכב שלהם ליאו מסי, לשוער גיבור הניצחון סרחיו רומרו וגם לכבודהמדינה שחגגה אמש 198 שנות עצמאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק   

ההעפלה לגמר, הראשונה מזה 24 שנים, אפשרה לארגנטינים לשכוח ללילה אחד שהמדינה מצויה על סף משבר כלכלי בגלל חובות לגופים בינלאומיים. המשחק אמש מול הנבחרת ההולנדית הקשוחה בסאו פאולו הסתיים בתוצאה 0-0 והוכרע רק בבעיטות עונשין כשהשוער סרחיו רומרו, הצליח לעצור את הבעיטות של ווסלי סניידר ורון פלאר, ונתן את האות לחגיגות.

"לארגנטינה מגיעה השמחה הזו מפני שאנו לא מצליחים כרגע בשום דבר אחר", אמרה נורמה אונטיוורוס בת ה-58. "כך, אנחנו לא חושבים שהכל רע, יש לנו קבוצה טובה עם אנשים טובים".

"אלוהים יודע שסבלנו, עכשיו הכל טוב" אמר רודריגו אייסן מקורדובה, שנישק את אשתו לכבוד האירוע. "הכל טוב, או שלפחות הכל נראה טוב עד יום ראשון הקרוב, עד המרקאנה". בפעמיים האחרונות שארגנטינה שיחקה בגמר גביע העולם היריבה היתה גרמניה, וכך יהיה גם הפעם בריו דה ז'ניירו.