תיעוד דקה אחר דקה: המחבל מבוסטון מתכונן, מפוצץ - וקונה חלב

סרטון שהוצג במהלך משפטו של ג'וחאר צ'רנייב, הצעיר שביצע את הפיגוע במרתון בוסטון לפני כשנתיים, מתעד את רגעי הפיצוץ בתוך הקהל שהתאסף מסביב. בתיעוד נראה צ'רנייב מניח את התיק ובו מטען החבלה סמוך לעשרות הצופים, ולאחר מכן נמלט מהמקום. כן, וגם קונה חלב אח"כ

ראייה חדשה הוצגה הלילה (שלישי) בפני חבר המושבעים במשפטו של ג'וחאר צ'רנייב, הצעיר שביצע את הפיגוע במרתון בוסטון באפריל 2013. הראייה החדשה היא בעצם סרטון המתעד את המחבל ואת הפיצוץ בתוך הקהל, ממנו נהרגו שלושה בני אדם ונפצעו עשרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרטון, שנערך על ידי ה-FBI, הוצג ביום השלישי של המשפט, ובו רואים את צ'רנייב הולך לאורכו של מסלול הריצה בבוסטון כשהוא נושא תרמיל גדול. לאחר מכן נראה צ'רנייב מתקרב ועומד במקום שבו אירע הפיצוץ. באחת הסצנות הקשות במיוחד, צ'רנייב תועד עומד לבד, מטרים ספורים מלינזי לו בת ה-23 ומרטין ריצ'רד בן ה-8 שנהרגו כמה רגעים אחר כך.

המחבל בין הקהל

בהמשך התיעוד צ'רנייב מפיל את התיק בלב קהל הצופים, סמוך למספר ילדים. אחרי ההתפוצצות הראשונה, עוברי האורח מסתכלים לכיוון הפיצוץ, וצ'רנייב נראה הולך לכיוון הנגדי. רגעים לאחר מכן הפצצה השנייה מתפוצצת גם היא. התובעים במשפט טוענים כי צ'רנייב הצעיר הוא זה שהפעיל את הפצצה השנייה ונמלט מהמקום. הוא נראה מאוחר יותר קונה חלב בחנות סמוכה.

צוות ההגנה של צ'רנייב הודה כי לקח חלק בפיגוע, אבל טען שפעל בלחץ אחיו הגדול, טמארלן, שראה את עצמו כלוחם ג'יהאד. לאחר מרדף של המשטרה חוסל טמרלאן וג'וחאר נעצר. צוות ההגנה מקווה שבית המשפט יכיר בהודאתו באשמה - ולא יגזור עליו עונש מוות.