הרעלת הכלבים שמסעירה את אירופה

משטרת בלגיה ומשטרת בריטניה חוקרות מי הרעיל שישה כלבים במהלך תערוכת הכלבים הגדולה בעולם המתקיימת כבר 120 שנה. אחרי הרעלתו למוות של כלב בשם ג'אגר, הבוקר התקבלו תלונות על שישה כלבים נוספים שסבלו מניסיון הרעלה

ההרעלה שמסעירה את הממלכה: מועדון "הכלבייה" - מועדון הכלבים הבריטי - מאשר היום (שלישי) כי נפתחה חקירה רשמית לבדיקת נסיבות הרעלתם של שישה כלבים בתחרות הכלבים שנחשבת לגדולה וליוקרתית ביותר בעולם בברמינגהם שבבריטניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילת הפרשה בסוף השבוע האחרון אז זכה ג'אגר, כלב סטר אירי, במקום השני במקצה שלו. למרבה הצער לא זכה הכלב המוכשר והיפה ליהנות זמן רב מהתואר והתמוטט ומת יום לאחר שהרשים את הקהל על המסלול. הווטרינר שבחן את גופתו של ג'אגר מצא בקיבתו בשר בקר שתובל ברעל.

נתיחת גופתו של ג'אגר העלתה כי מדובר היה במבצע הרעלה מורכב וכי הרעל נתפר בין מספר פיסות בשר שונות על מנת למנוע נזילה שלו או עדות בולטת לקיומו - דבר המעיד על כוונה ברורה ועל עבודה יסודית של המרעיל האלמוני.

היום מפרסם הדיילי טלגרף הבריטי כי לאחר מותו של ג'אגר חלו מספר כלבים נוספים, בהם כלב מסוג ווסט היילנד טרייר לבן וכלב ציד אפגני. כעת נבדקת האפשרות כי גם הם הורעלו. באגודה המארגנת את התחרות המסורתית כבר יותר מ-120 שנה אומרים שלא זוכרים אירוע דומה בהיסטוריה של האירוע.

חקירה בבלגיה ובבריטניה

"אנו מוכים הלם ויגון עמוק לאור החדשות האיומות האלה ולבנו יוצא לבעליו של ג'אגר", אמרה קרוליין קיסקו, מזכירת מועדון הכלבייה. "באשר לספקולציות על כלבים אחרים שנפגעו, חשוב להדגיש כי בשלב זה מדובר בהאשמות בלבד", הוסיפה. עם זאת היא הדגישה כי "כל מי שמסכן את שלומו של כלב יועמד לדין תחת חוק צער בעלי חיים ולא יורשה להשתתף בתחרויות הבאות".

הכלב ג'אגר היה בבעלותם של שלושה מגדלי כלבים מקצועיים מבלגיה. משטרת בלגיה כבר פתחה בחקירת התקרית, בסיוע המשטרה הבריטית שפשטה על זירת התחרות על מנת למצוא ראיות פוטנציאליות להרעלה. גברת מיליגן-בוט, אחת מהבעלים של ג'אגר, אמרה כי היא חושדת שמדובר בהתקפה אקראית. "מדובר בפשע נתעב", אמרה בכאב.

התחרות היוקרתית הסתיימה בסופו של דבר בניצחונו של קנופ, טרייר סקוטי, אבל אין ספק שמי שגנב לו את ההצגה בעל כורחו וייזכר בסופו של דבר במיוחד הוא הכלב ג'אגר שלא ישוב עוד לרוץ על המסלול.