ברזיל מעכלת את ההפסד "המשפיל בהיסטוריה"

שעות ספורות לאחר שהאבק התפזר מעל התבוסה 7:1 לגרמניה בחצי הגמר, בברזיל מנסים השחקנים, התושבים ואפילו נשיאת המדינה לעכל. "זה ההפסד החמור ביותר שהנבחרת הברזילאית ספגה אי פעם בגביע העולם", זעקו העיתונים

"ברזיל בהלם" - כך לפחות טוענות הכותרות בעיתוני המדינה, כך מעידים הכתבים המסקרים את הגביע העולמי וכך גם מרגישים התושבים של מארחת המשחקים. המכה שניחתה על האוהדים הייתה אדירה, מאחר שרבים מהם היו בטוחים בעליונות הנבחרת המקומית במשחק הביתי, רגע לפני שהיריבה מגרמניה נעצה שבעה כדורים בשער הברזילאי, אמש בחצי הגמר שנערך באצטדיון בבלו הוריזונטה. הדמעות זלגו לא רק במגרש, אלא בכל רחבי המדינה הדרום אמריקנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רשת הטלוויזיה הברזילאית - "גלובו" תיארה את ההפסד הכבד כ"השפלה", מילה שחזרה על עצמה שוב ושוב בדיווחים שלאחר המשחק שהסתיים בתוצאה 7:1 לקבוצה האורחת. העיתון "פולהה דה סאו פאולו", הרחיק אף יותר בתיאורים כשהציג את ההפסד כ"מפלה החמורה בהיסטוריה", העיתון - ODIA כתב על הכותרת "פיליפאו - לך לגיהנום", חץ לכיוון המאמן.

"זהו ההפסד החמור ביותר שהנבחרת הברזילאית ספגה אי פעם בגביע העולם. ההפסד הביתי הראשון ב-12 השנים האחרונות ובו 29 הדקות המפתיעות ביותר שאוהדי הכדורגל סביב העולם ראו", נכתב בעיתון הנפוץ, שתיאר בכך את המחצית הראשונה שבה ספגה ברזיל חמישה שערים תוך זמן קצר.

"אני מרגיש כל כך רע על המשחק הזה, הגרמנים היו פשוט גדולים עלינו בכמה מידות", אמר אוהד מהבירה ברזיליה לכלי התקשורת בארצו. "חשבתי שברזיל תנצח 8-0 , גם בחלומות הרעים ביותר אף אחד לא חשב על כזו תוצאה", הוסיף אוהד אחר, שכמו רבים ציפה שהכוכבים בצהוב יניפו בתום הטורניר את גביע העולם השישי בתולדות המדינה.

הבכי זלג מהמגרש למדינה (AP)

הנשיאה מרימה ראש: "ברזיל - תמשיכי קדימה"

ביום שלאחר ההפסד הכבד, הברזילאים נאחזים במחשבה שאם ניימאר (פציעה קשה) והבלם טיאגו סילבה (כרטיסים צהובים) היו כשירים לשחק, "הכל היה נראה אחרת". אבל דווקא הפרשנים ואנשי הספורט במדינה מודים היום כי גם היעדרותם של שני הכוכבים אינה מהווה תירוץ לתבוסה.

"הבעיה היא לא היעדרם של ניימאר וסילבה, הבעיה האמיתית היא שברזיל שיחקה משחק בית, היא הייתה אמורה להיות טובה יותר אבל הם הוכיחו שהם לא ראויים ללבוש את המדים הלאומיים", אמר אוהד ברזילאי מריו כשדמעות זולגות מעיניו לאחר המשחק. "זה אסון, אסון מוחלט לברזיל. הם היו כל כך איטיים, כל כך מוגבלים, זו לא הייתה הנבחרת שלנו".

נשיאת ברזיל דילמה רוסף לא נשארה אדישה לאירוע שגרם לשפיפות קומה לאומית, ואמרה שהיא חשה עצבות בעקבות ההשפלה שספגה הנבחרת. "כמו כל ברזילאי, אני מאוד מאוד עצובה בגלל התוצאה הזו, אני עצובה בשביל כולנו - האוהדים והשחקנים", כתבה בעמוד הטוויטר הנשיאותי. "אבל לא ניתן שנישאר עצובים - ברזיל תתעוררי, נקי את האבק ותמשיכי קדימה".