שוב: שוטר ירה למוות בגבר שחור לא חמוש

אנתוני היל, תושב אטלנטה בן 27, נורה למוות לאחר שדווח כי התפרע בעירום במגרש החניה של מתחם מגורים. היל, שלא היה חמוש בעת האירוע, ככל הנראה לוקה בנפשו. היל הוא הגבר השחור הלא חמוש השלישי שנורה למוות על ידי שוטרים מאז יום שישי – מה שמביא לשיא חדש את המתיחות הבין-גזעית בארצות הברית

ארכיון (רויטרס)

מותו של גבר אפרו-אמריקני לא חמוש שנורה למוות על ידי שוטר מוביל לשיא חדש במתיחות הבין-גזעית בארצות הברית: שוטר שהוזעק אמש (שני) למתחם מגורים בעיירה באטלנטה בעקבות דיווח על התפרעות ירה למוות בצעיר בן 27 שסבל ככל הנראה ממחלת נפש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה אחת לפנות בוקר התקבלה במשטרת המקומית תלונה על גבר ש"מתנהג בצורה מטורפת, דופק על דלתות וזורם בעירום על הרצפה" - כך דיווח לעיתונאים מפקד המשטרה המקומי, סדריק אלכסנדר.

השוטר שהגיב לקריאה נתקל בגבר העירום במגרש החנייה של מתחם המגורים. הגבר החל לרוץ לעבר השוטר, שנסוג לאחור והורה לו לעצור ולאחר מכן ירה בו פעמיים. על אף שמפקד המשטרה סירב למסור פרטים אודות ההרוג, בניו יורק טיימס דווח כי מדובר באנתוני היל, תושב המקום בן 27.

"סביר להניח שהגבר שנורה סובל ממחלת נפש כלשהי", הודה מפקד המשטרה והוסיף כי השוטר שירה בו היה מצויד בזמן האירוע באקדח טייזר. "כבר התחלנו לבדוק כיצד להרחיב את ההכשרה בנוגע להתמודדות עם מקרים של בריאות הנפש", אמר. "בכל המדינה אנו נתקלים ביותר ויותר מפגשים בין המשטרה לבין אזרחים המפגינים מצוקה".

צעדת המחאה במדיסון (רויטרס)

ירי קטלני שלישי מאז סוף השבוע

אתוני היל הוא הגבר האפרו-אמריקני השלישי שנורה למוות על ידי המשטרה למרות שלא היה חמוש בתוך פחות משבוע. ביום שישי האחרון ירו שוטרים למוות במבוקש נמלט שלא היה חמוש. באותו יום ירה למוות שוטר ממשטרת מדיסון בוויסקונסין בנער בן 19 - גם הוא לא היה חמוש. בעקבות מותו של הצעיר יצאו אלפים מתושבי מדיסון לצעדת מחאה.

מקרי הירי האחרונים מתווספים לשורת אירועים בעת האחרונה שכללה ירי קטלני של שוטרים באפרו-אמריקנים לא חמושים במיזורי ובניו יורק. האירועים האלה הובילו לבחינה ציבורית מדוקדקת של התנהלות המשטרה ולביקורת חריפה על שימוש מופרז בכוח - בייחוד נגד מיעוטים.