הסברה מזויפת בחסות חמאס: תמונות ההרס בעזה "הושאלו" מסוריה ועירק

בחמאס לא נותנים לעובדות בשטח למנוע מהם להמשיך ולהסית את הקהילה הבינלאומית נגד ישראל, ובהיעדר חומרי הסברה מספקים - נאלצים לזייף כאלה. אתר החדשות של ה-BBC מדווח כי תמונות תקיפות צה"ל, לכאורה, שהפיץ הארגון בשבועות האחרונים, נמצאו מזויפות. מופתעים? מתברר שזו אינה הפעם הראשונה

העתיקו מעירק ומסוריה. הפגזות בעזה, ארכיו (רויטרס)

תמונות ההרס מעזה, המופצות בשבוע האחרון ברשתות החברתיות, התבררו כמזויפות. כך מדווחת היום (ב') רשת החדשות הבריטית BBC.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבדיקת התמונות על ידי עורכי האתר עולה כי התיעודים - שבהם נראה הנזק הרב שנגרם לכאורה לשכונות שלמות בעזה כתוצאה מהפצצות חיל האוויר - לקוחים למעשה מזירות מלחמה בערים בסוריה ובעירק.

התמונה שהופצה ברשת החברתית (BBC)

התמונות המדוברות הופצו במהלך השבוע האחרון ברשתות החברתיות תחת התיוג "עזה תחת מתקפה", וגררו מאות אלפי תגובות נזעמות נגד ישראל. ברשת החברתית טוויטר לבדה זכה מקבץ התמונות ליותר מרבע מיליון שיתופים.

התמונה המקורית (BBC)

זו אינה הפעם הראשונה שבה חמאס עושה שימוש בתמונות מזויפות כדי לגייס את אהדת העולם. במהלך מבצע "עמוד ענן" בשנת 2012 הפיץ מערך ההסברה של הארגון תמונות של בניינים הרוסים, וטען כי מדובר בתוצאות הפגזות של צה"ל בלב שכונת מגורים בעזה. בין השאר הופצו גם תמונות קשות של גופות, בטענה כי מדובר באזרחים פלסטינים. בפועל התברר כי מדובר בגופותיהם של אזרחים סורים, שנרצחו בידי צבא אסד לפני מספר שנים.