מפורסמים צרפתים נהרגו בצילומי תכנית ריאליטי

שני מסוקים התנגשו במהלך צילומי תכנית ריאליטי בארגנטינה, סמוך להרי האנדים. שני הטייסים ושמונת הנוסעים - מפורסמים ואנשי ספורט צרפתים שהשתתפו בתכנית - נהרגו במקום. כדורגלן עבר שמשתתף בתכנית הגיב בהלם למות חבריו: "אני רועד ואין לי מילים"

אבל כבד בצרפת: 10 בני אדם, שמונה מתוכם צרפתים, נהרגו אמש (שני) בתאונה אווירית בארגנטינה. ההרוגים הצרפתים הם אישים מפורסמים ברמה המקומית ואף העולמית – כגון השחיינית האולימפית קמיל מופה – ששהו בדרום אמריקה לרגל צילומים של תכנית ריאליטי. שני ההרוגים הנוספים הם הטייסים המקומיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארמון האליזה אישר את זהות ההרוגים, בהם החותרת פלורנס ארתאו והמתאגרף אלקסיס וסטין. התאונה אירעה במחוז לה ריוחה בארגנטינה, סמוך להרי האנדים, במהלך צילומי התכנית "Dropped" - תכנית הדומה ל"הישרדות" המשודרת בערוץ TF1.

הצוות הוכה בהלם (Gabriel Rodriguez/ Reuters)

אחד המשתתפים האחרים בתכנית, כדורגלן העבר עטור הפרסים סילבן וילטורד, לא היה על המסוקים שהתנגשו. וילטורד, ששיחק 92 פעמים במדינת נבחרת צרפת, התאבל בהודעה שפרסם בחשבון הטוויטר שלו: "אני עצוב על מות חבריי, אני רועד ומזועזע. אין לי מילים".

סזאר אנגולו, מפקד הבטיחות האזורי של מחוז לה ריוחה, אמר כי "אין ניצולים לפי המידע שיש בידינו". אזור התאונה נחשב להררי במיוחד, אך טרם התברר מה גרם למפגש הקטלני בין המסוקים. הנשיא הצרפתי פרנסואה הולנד וקודמו ניקולא סרקוזי הביעו צער רב על התאונה המצערת, והתיחייבו לסייע במאמצי החקירה. "המוות הפתאומי של חברינו הצרפתים הוא סיבה לעצב עצום", אמר הולנד.