צפו: מטוס הקרב 'גירד' את ראשי הצופים

חיל האוויר הבריטי הזמין טייסים זרים למפגן אווירי בממלכה, ואחד הטייסים שהוזמנו הוא טייס קרב טורקי שסיפק לצופים חוויה בעלת עוצמה חזקה מזו שציפו לה - הוא חלף במרחק של מטר אחד בלבד מעל ראשי הצופים, שהועפו לקרקע מעוצמת ההדף

זהירות על הראש: טייס טורקי אחד ירד נמוך מדי במהלך מפגן אווירי שנערך בבסיסי וודינגטון של חיל האוויר הבריטי המלכותי. התערוכה אירחה מטוסים מחילות אוויר מרחבי העולם, אבל ה-F16 שעבר מעליהם היה קצת נמוך מדי, כשהצופים יכלו להרגיש בקלות את חום המנוע שעבר רק מטר אחד מעליהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המטוס הטורקי התקרב לנחיתה בבסיס במהלך המפגן, אבל הוא הגיע בגובה הרבה יותר נמוך מהגובה לו ציפו הצופים. הקהל שחשש מאסון, נס לכל עבר בצעקות, לתפוס מכסה במחשבה שהטייס איבד שליטה והוא עומד להתרסק לקרקע במהירות עצומה. אחד מהצופים שעמד מאחורי הגדר בסופו של מסלול הנחיתה אמר לתקשורת הבריטית: "אנשים נשכבו על הרצפה, הם הרגישו את החום מהמנוע, הרעש היה בלתי נסבל".

למרות הפאניקה, חלק מהצופים נראים בתמונות , שולפים או מכוונים את העדשות למטוס הקרב שחולף כרעם מעל ראשיהם: "זה היה ממש קרוב, לא?, שמעתי את נהמת המנוע כמו שלא שמעתי מעולם", אחר הסתפק במילים "ואוו, זה היה קרוב!". התמונות מוכיחות: זה באמת היה קרוב.