צפו: שניות מאסון בנמל התעופה

שני מטוסים כמעט והתנגשו בנמל התעופה של ברצלונה, לאחר שרגע לפני הנחיתה על המסלול הבחין אחד הטייסים במטוס אחר מופיע מולו . הרגעים עוצרי הנשימה תועדו על ידי צלם תעופה חובב. "זו אחת החוויות המבהילות ביותר שחוויתי מעולם", סיפר. כך זה נראה

רגעים עוצרי נשימה נרשמו בנמל התעופה של ברצלונה כששני מטוסי נוסעים כמעט התנגשו, לאחר שאחד מהם חסם מסלול נחיתה של האחר. את מה שראו והרגישו הנוסעים בחלונו הימני של המטוס שנע על המסלול בזמן ההתנגשות, אפשר רק לדמיין. את מה שטייס המטוס הנוחת עשה, אפשר לראות, כי האירוע תועד על ידי צלם חובב שנכח בנמל התעופה "אל פראט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון ניתן לראות מטוס בואינג 767 של חברת התעופה הרוסית UTair, מתקרב לנחיתה על אחד המסלולים. שניות לפני המגע של הגלגלים עם הקרקע, מטוס איירבאס מסוג A340 של חברת Aerolineas Argentineas (חברה ארגנטינית) נוסע לאט ונע לרוחבו של מסלול הנחיתה. לטייס מטוס הבואינג שלפתע רואה את המטוס מולו במרחק עשרות מטרים בודדים לא נותרה ברירה והוא משך בחזקה בידית, הביא את המטוס למצב של המראה מתחמקת - וודאי הציל את חייהם של מאות נוסעים ואנשי צוות.

הטייס מהיר התגובה של מטוס הבואינג נאלץ לחוג באוויר, להירגע ואז שב לנחות. הצלם חובב התעופה מיגל אנחל, שנמצא כמעט מידי יום בשדה התעופה, תיאר את האירוע שהתרחש בשבת האחרונה כ"אחת החוויות המבהילות ביותר שחווה מעולם". הסרטון שהעלה ליו טיוב כבר הביא למיליוני צפיות. 

אנשי נמל התעופה בברצלונה הדגישו כי נערכת חקירה של האירוע, שתבדוק כיצד מגדל הפיקוח נתן אור ירוק לטייס האיירבאס לחלוף על פני מסלול הנחיתה. העיתונות הספרדית מדגישה כי הימים האלה, ימי הקיץ, הם ימים עסוקים מאוד בנמל התעופה, שהוא גם כך, אחד העסוקים באירופה.