בולגריה מציגה: חתונה המונית מהעבר

ההיסטוריה חוזרת: נגנים נשפו לחמת חלילים, עשרות רקדנים פיזזו על הרחבה, וכל זאת על מנת להנעים את זמנם של זוגות מאוהבים שנישאו בחתונה המונית ברוח המאה ה-17 בבולגריה. לצער החוגגים, גם המתנות התאימו יותר לזמנים העתיקים

כשמשבר כלכלי מטיל צל כבד על עתידה הכלכלי של אירופה, ובמזרח המדינה שוב שומעים רעמי תותחים - בבולגריה החליטו לחזור למנהגי המאה ה-17 ולקיים חתונה המונית, בפסטיבל קיץ ססגוני שנערך בעיירה פצ'לינה שבצפון המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין עשרות הזוגות שהגיעו לאירוע על מנת למסד את הקשר הזוגי, היו גם ויקטוריה ודניסלאב שלבשו לכבוד האירוע את הבגדים המסורתיים, יצאו לריקודים מסורתיים שנוגנו על ידי להקה מקומית עם כלים מוזיקליים האופייניים למדינה.

בין היתר ניתן היה להאזין לצלילי חמת החלילים העשויים ממעי פרה, שהתערבבו בצהלת החוגגים - תוך ניגון בחמישים פעמונים, כפי שהיה נהוג בעבר. הזוגות המאוהבים נהנו מהופעה של 130 רקדנים, מקבוצות שונות מרחבי בולגריה, שפיזזו בריקודים מסורתיים על הרחבה.

על פי הדיווחים בסוכנויות הידיעות, לצערה הרב של ויקטוריה ויתר הכלות, גם המתנות שהאורחים הרבים הביאו לחתונה מתאימות גם הן יותר למאה ה-17, כשכדי משקה ובדים מסורתיים נארזו לכבוד הזוגות. המשתתפים גם נהנו מקייטרינג ברוח התקופה, עם צלעות חצויות ויין מקומי.