בעולם מדווחים על ההסלמה

גופי התקשורת בעולם סיקרו בהרחבה את מותו של הנער הפלסטיני מוחמד אבו-חדיר ואת מעצר החשודים במעשה. הרשתות הגדולות מתייחסות בכובד ראש למתרחש בישראל, אך נדמה כי בכל מקום בו מופיע אזכור של האירועים ישראל מוצגת באור שלילי

הלווית אבו-חדיר בשועפט (רויטרס)

ידיעות על מעצר הצעירים הישראלים אחרי מותו של הנער הפלסטיני מוחמד אבו-חדיר נפוצו היום (א') ברחבי העולם. הרשתות המרכזיות גם באירופה וגם בארה"ב סיקרו את המקרה בקפידה אך לא נתנו אזכורים יוצאי דופן לפענוח הרצח של שלי דדון.

ברשת CNN האמריקנית למשל, הרבו להתייחס לזעזוע שהביעו במחלקת המדינה האמריקנית מהרצח. האתר הוצף באזכורים לרצח ובערוץ הטלוויזיה כתבי CNN המסקרים את המתיחות בשבועות האחרונים, פרצו לשידור עם כל מידע חדש שהגיע לידיהם.

גם ברשת SKY נתנו מקום נרחב לפרשה. כתב הרשת הגיע לשועפט כדי לסקר את המקרה. שם הוא פגש גם את בן דודו של מוחמד, טריק, שצולם כשהוא מותקף על ידי שוטרי מג"ב.

לא זכה לכותרות. דדון ז"ל (פייסבוק)

הידיעה על בן הדוד שהוכה על ידי שוטרי מג"ב הגיעה גם לעמוד הבית של אתר "לה רפובליקה" האיטלקי. אולם האיטלקים, בניגוד לגופי תקשורת אחרים בעולם, בחרו להתייחס גם לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שקרא לשריו "לפעול ברוגע ולא בהיסטריה".

ברשת אל ג'זירה הקטארית, הידיעות מירושלים כבשו את הכותרות הראשיות. באתר הרשת ניתן למצוא התייחסות למעצר החשודים וגם התייחסות לפרשת טריק אבו חדר.

הידיעה שהפכה להיות מאוד מרכזית בישראל, הגיעה גם לגופי התקשורת המרכזיים בצרפת וברוסיה. נראה שבכל העולם נותנים את הדגש על המקרה, אולם בכל מקום בו מופיע אזכור נדמה כי ישראל מוצגת באור שלילי.