ארה"ב: שוטר תנועה תקף אישה באגרופים

אישה שהלכה בכביש באופן מסוכן הוכתה על ידי שוטר תנועה. האלימות החריגה תועדה במצלמתו של עובר אורח, שטען: "השוטר רק הלהיט את הרוחות ולא פעל להרגיע את המצב"

תיעוד של אלימות משטרתית מסעיר את ארה"ב: משטרת התנועה בקליפורניה הורתה על פתיחת חקירה, לאחר שצץ ברשת סרטון בו תועד אחד השוטרים כשהוא מכה אישה שרותקה לרצפה בצדו של כביש מהיר. האישה הועברה לטיפול פסיכיאטרי, אך ככל הנראה לא נזקקה לטיפול רפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהסרטון, שצולם על ידי נהג שעבר באזור, עולה כי האישה הלכה במחלף במרכז העיר, תוך שהיא מסכנת את עצמה ואנשים נוספים. כריס או'קווין, סגן מפקד יחידת המשטרה המקומית, טען כי השוטר ניגש אליה על מנת לרסן אותה, לאחר שירדה מהכביש וחזרה אליו. האישה נאבקה בשוטר וניסתה להתיישב, בזמן שהשוטר הכה אותה בפניה ובראשה.

התקיפה החריגה נעצרה רק לאחר ששוטר שעבר באזור, שלא היה בתפקיד, הופיע ועזר לשוטר השני לשים אזיקים על ידיה של האישה. שמם של השוטר והאישה לא פורסם עד כה, אך השוטר הוצא לחופשה כפוייה לתקופת החקירה.

דייוויד דיאז, הנהג שעבר באזור ותיעד את האירוע, אמר כי האישה חזרה לכביש רק לאחר שהשוטר צעק לעברה. "הוא הלהיט את הרוחות במקום לעזור לפתור את האירוע", הוסיף. הסרטון עורר זעם בקרב ארגונים אזרחיים באזור: "נשות הקהילה כועסות ועצבניות", סיפרה ליסה הרון, פעילה בקואליציה למען הנוער.

המשטרה בתגובה אמרה כי החקירה תענה לדאגות הקהילה: "אנחנו ידועים כסוכנות שמפקחת על עצמה". עוד הבהיר סגן המפקד או'קווין כי שוטרי התנועה נמצאים בכוננות מתמידה בשל הסכנות הגדולות בכביש, במיוחד כאשר אדם "שאינו מורגל למהירות ולתנאים" נמצא בלב התנועה.