איך הגיעו מטוסי בואינג לתוך נהר בארה"ב?

רכבת משא שהסיעה חלקים של מטוסי בואינג ירדה מהפסים בדרך למפעל הרכבה בוושינגטון. הנזק לחברה בעקבות התאונה גדול, וככל הנראה ייגרם עיכוב ניכר בייצור מטוסי החברה. בואינג בתגובה: "שלחנו מומחים לזירה על מנת להעריך את היקף הנזק"

(AP)

"תאונה אווירית" על הקרקע: רכבת בארה"ב שנשאה חלקי חילוף של מטוסי בואינג ירדה מהפסים - והחלקים היקרים נפלו לתוך נהר. הרכבת הובילה את החלקים למטוסי 777 ו-747 שיוצרו במדינת וויצ'יטה על מנת שיורכבו במפעל ההרכבה של החברה בוושינגטון, עד שסטתה ממסלולה ביום חמישי האחרון בשטח מדינת מונטנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רכבת המשא הארוכה, שנשאה לצד חלקי המטוס גם פולי סויה ואלכוהול, נפלה לנהר קלארק פורק. איש לא נפגע, אך הנזק שנגרם לקרונות ולחלקי המטוסים היה רב. התאונה עיכבה את הרכבת המטוסים ופגעה בתפקוד חברת הענק, שייתכן כי לא תעמוד בהתחייבויות הקיימות. המשטרה המקומית פתחה בחקירת התאונה.

דובר חברת "ספריט", שייצרה את החלקים, אישר את פרטי התאונה והביע אמון שיחד עם בואינג יושג פיתרון להיקף הנזק. חברת בואינג מסרה בתגובה: "נמסר לנו שהרכבת שנשאה גופי מטוס להרכבת מטוסי 777 ו-747 סטתה ממסלולה. שלחנו מומחים לזירה על מנת להעריך את היקף הנזק".