ברזיל: שני הרוגים בהתמוטטות גשר בעיר בלו הוריזונטה

גשר הממוקם במרחק 3 ק"מ מהאצטדיון בעיר בלו הוריזונטה, שצפוי לארח את אחד ממשחקי חצי גמר המונדיאל התמוטט. התוצאה: שני הרוגים ו-19 פצועים. התושבים זועמים על הרשויות; נסיבות האירוע נחקרות

לפחות שני בני אדם נהרגו ועוד 19 נפצעו אמש (ה') בהתמוטטות גשר שהיה בשלבי בנייה בעיר בלו הוריזונטה שבברזיל. העיר מארחת משחקים במסגרת גביע העולם הנערך במדינה בימים אלה ואף צפויה לארח את אחד ממשחקי חצי הגמר שיערכו בשבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אוטובוס שנסע מתחת לגשר, הממוקם במרחק 3 ק"מ מהאצטדיון, נלכד תחת ההריסות. בנוסף לאוטובוס נלכדו גם מספר רכבים. דובר כוחות כיבוי האש מסר כי לפחות אדם אחד לכוד תחת ההריסות.

הסיבה לאירוע אינה ברורה בשלב זה, אולם אזרחים רבים כבר התאספו על יד הגשר והביעו מחאה על תפקוד הרשויות. "האירוע ממחיש את אוזלת היד של הרשויות" אמר לאנרדו בריטו, בנקאי בן 23 שהפגין במקום. "בגלל משחקי גביע העולם הם האיצו את קצב העבודות, במטרה לסיים מהר ככל הניתן ולכן התרחשה הטרגדיה הזו" הוסיף האזרח.

לאחר שברזיל נבחרה לארח את משחקי גביע העולם בכדורגל ב-2007, הממשלה הבטיחה כי תקים ברחבי המדינה 56 שדות תעופה, קווי רכבת תחתית ופרויקטים נוספים בתחום התשתיות. עם זאת, פחות מ-10 מהפרויקטים שהובטחו הושלמו טרם פתיחת המשחקים.