ארה"ב: חוגגים עצמאות עם ההוריקן הראשון ל-2014

סופת "ארתור" בפתח ובמרכז ההוריקנים האמריקני מעריכים כי היא תגיע למהירות של 120 קמ"ש - מה שהופך אותה להוריקן הראשון לשנת 2014. בדרום קרוליינה כבר מפנים את אתרי התיירות לאורכו של החוף וחוששים ש"ארתור" ייפגע בחגיגות ה-4 ביולי

"ארתור", שהוגדרה עד היום כסופה טרופית, הופכת לסופת ההוריקן הראשונה של 2014 בעונת הסופות של האוקיאנוס האטלנטי. הסופה המתקרבת כבר הביאה לפינוי של שכונות סמוכות לים, פינוי אתרי נופש ושיבושן של ההכנות ליום העצמאות האמריקני לאורך החוף הדרום מזרחי של ארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוריקן "ארתור" נושב במרחק של 250-300 קילומטרים דרומית מערבית לחופי דרום קרוליינה. במרכז הלאומי האמריקני לחקר ההוריקנים, שהעלה את הסופה "ארתור" לרמת הוריקן, טוענים כי היא נושבת במהירות של 120 קמ"ש.

ההוריקן מתקרב לחוף במהירות של 15 קמ"ש, לכיוון דרום, והוא צפוי להגביר את המהירות עם ההגעה לחוף בימים הקרובים. הרשויות בארה"ב החלו לפנות ולסגור את אתרי הקמפינג לאורכו של החוף. ברבים מהאתרים כבר נערכו הכנות לחגיגות יום העצמאות של ארה"ב, ה-4 ביולי, ועכשיו נאלצים לשנות תכניות בפלורידה, אוקלהומה, לואיזיאנה ובמדינות נוספות.

מחקר: מתייחסים ברצינות לסופות עם שם גברי

בינתיים, ארתור הוא לא הוריקן מאיים מידי. הוא דורג ברמה 1 הרמה הנמוכה ביותר במדד ההוריקנים ולצורך השוואה, הסופה סנדי, שהכתה בחוף המזרחי באוקטובר 2012, הייתה סופה ברמה 2.  קתרינה, שחירבה את ניו אורלינס, דורגה ברמה 5.

על פי מחקר שהתפרסם בתחילת השנה בוושינגטון פוסט, מחקר שנערך באוניברסיטאות אריזונה ואילינוי, ברשויות החירום של ארה"ב יכולים להיות מעט יותר רגועים. המחקר טוען כי אנשים נוטים להתייחס ביותר רצינות לסופות בעלות שם גברי, לעומת השמות הנשיים מהן האמריקנים לא חוששים ולכן , הסופות הנשיות- קטלניות יותר.