הוגברה רמת האבטחה בנמלי התעופה

המשרד האמריקני לביטחון פנים טוען שחשף שיתוף פעולה בין זרוע סורית של אל קאעידה לבין זרוע תימנית של הארגון, ומטרתו להפיל מטוסי נוסעים מאירופה בארה"ב. בעקבות הפרסום הועלתה רמת הכוננות ב-15 מנמלי התעופה הגדולים באירופה

אילוסטרציה (רויטרס)

האבטחה בנמלי התעופה באירופה הועלתה היום (ה'), לאחר שהמשרד לביטחון פנים בארה"ב חשף כוונה של פעילי אל קאעידה מתימן לפוצץ טיסות טראנס-אטלנטיות המיועדות לנחות בארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגברת האבטחה גרמה לעיכובים ברחבי היבשת ועשויה להישאר גבוהה בזמן הקרוב. על פי גורמים אמריקנים, החשש הוא מחבירה של פעילי אל קאעידה עם אנשי ג'יהאד בסוריה במטרה לחדור את רשתות האבטחה בנמלי התעופה ולבצע פיגועים באוויר.

סגן ראש ממשלת בריטניה, ניק קלג, שקיבל את המידע המודיעיני מהאמריקנים, אמר היום לעיתון גארדיאן כי נשקפת סכנה מידיהם של פעילים "המחזיקים באידיאולוגיה אלימה ומגעילה מימי הביניים". קלג, שמסר את הדיווח לחברי הממשלה, הוסיף כי פעילי הטרור מסוריה ומתימן פיתחו חומר נפץ שניתן להבריח אל תוך מטוסים.

קלג הזהיר כי תקנות האבטחה החדשות בנמלי התעופה לא צפויות להיות זמניות. "אנחנו חייבים להבטיח שהבדיקות יענו על איומים חדשים מסוג חדש", אמר קלג. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי רמת האבטחה הועלתה ב-15 נמלי תעופה ברחבי היבשת.