צפו: נהר של מים במעברי המטוס

חוויה רטובה עברה על מאות נוסעי טיסת קוואנטס מארה"ב לאוסטרליה כשצינור מים ראשי התפוצץ שעה אחרי ההמראה, והפך את המעברים בקומה העליונה לנהרות מים – ואת היושבים בקומה התחתונה לספוגי מים. הקברניט הגיע למסקנה שאי אפשר להמשיך כך בטיסה, וחזר על עקבותיו

דרכון, כרטיס טיסה - ומגבת: נוסעי טיסה 94 של חברת קוואנטס האוסטרלית שהמריאה מלוס אנג'לס אתמול לכיוון מלבורן לא ישכחו את החוויה שעברו מעל האוקיינוס השקט, כשצינור מים התפוצץ במטוס בו טסו והקבינה הפכה לבריכה של ממש עם נהרות שזרמו במעברים, מים שטפטפו מהתקרה וכיסאות ספוגי מים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטיסה המריאה בסביבות 11 בלילה והתבצעה במטוס A380, מטוס הנוסעים הגדול בעולם - מטוס ענק ומודרני שנושא על סיפונו למעלה מ-500 בני אדם. זמן קצר לאחר ההמראה התפוצץ צינור מים הממוקם בין שתי הקומות של המטוס הענק והמים החלו לזרום בעוצמה גדולה בשני המעברים של המטוס.

הנוסעים בקומה העליונה הבחינו שהרצפה מתחתם מתמלאת מים, הם נאלצו להרים את כל הציוד שלהם שהיה על הרצפה ובמקביל הרגליים שלהם נספגו מים - כל זאת בזמן שהמטוס עדיין ממריא לגובה השיוט שלו לקראת הטיסה הארוכה למלבורן.

הנוסעים ברחו לאזורים היבשים

מאחר ויש במטוס שתי קומות, המים מהרצפה חלחלו דרך הפתחים שאמורים להעביר אוויר במקרה של אובדן הדיחוס, והחלו לטפטף בכמויות גדולות על הנוסעים שישבו בקומה התחתונה. המים הפכו את המושבים לספוגי מים והנוסעים שישבו בשורות שנרטבו לקחו את חפציהם ונעמדו סמוך לגרמי המדרגות בחרטום ובזנב המטוס בניסיון להישאר יבשים.

הנהר במעבר (ערוץ 7 האוסטרלי)
הדיילות דיווחו על המצב לקברניט המטוס, שהחליט שאי אפשר להמשיך בטיסה לאוסטרליה - והמטוס חזר על עקבותיו ונחת בלוס אנג'לס. מיד עם הנחיתה הנוסעים התחברו לאינטרנט והעלו לרשתות החברתיות את התמונות והסרטונים שהם צילמו במהלך הטיסה הרטובה.

חברת התעופה קוואנטס פרסמה בתגובה הצהרה באתר האינטרנט שלה, שם נכתב כי "טיסה מלוס אנג'לס למלבורן חזרה על עקבותיה שעה לאחר ההמראה בעקבות דליפת מים במטוס. הצוות עשה ככל שביכולתו לסייע ללקוחות שלנו, כולל העברתם למקומות יבשים ואספקה של שמיכות יבשות. אנו מתנצלים בפני הנוסעים על אי הנוחות ומדגישים כי לא הייתה סכנה בטיחותית למטוס בעקבות הדליפה, ההחלטה לחזור ללוס אנג'לס נעשתה בגלל התחשבות בנוחות הנוסעים. אנו בודקים מול יצרנית המטוס את מקור התקלה".