לאחר הארכה: בלגיה עלתה לרבע גמר המונדיאל

נבחרת בלגיה ניצחה את נבחרת ארה"ב 1:2 במסגרת שלב שמינית הגמר של אליפות העולם בכדורגל. המשחק הסתיים בשוויון 0:0 לאחר 90 דקות, אך בהארכה ידה של בלגיה הייתה על העליונה. בשלב רבע הגמר יפגשו הבלגים את ארגנטינה

בלגיה העפילה לרבע הגמר (רויטרס)

לאחר שזמן המשחק הרגיל הסתיים ללא שערים, המשחק בין בלגיה לארה"ב נכנס להארכה. אז הבלגים הפעילו מבערים והצליחו לנצח הלילה (ד') את ארה"ב 1:2 בדרך לשמינית הגמר מול ארגנטינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 במשחק שחתם את שלב שמינית הגמר של הטורניר, בלגיה הצליחה לנצח את ארה"ב לאחר קרב ארוך. המשחק שהתקיים באצטדיון ונטה נובה שבסלבדור, נפתח בקצב איטי יחסית כשלא נרשמו התרחשויות מרגשות משני הכיוונים.

בדקר ה-18 נרשם כרטיס צהוב ראשון במשחק לקמרון שחקנה של ארה"ב לאחר שתיקל את מרטנס הבלגי. את הצהוב השני והאחרון במשחק קיבל קומפני שחקנה של בלגיה שהפיל את דמפסי האמריקני בדקה ה-42. את המחצית הראשונה סיימו שתי הקבוצות עם שערים נקיים וללא אירועים מיוחדים.

גם המחצית השנייה נפתחה רדומה יחסית. שתי הקבוצות ניסו לאיים על שער היריבה מספר פעמים, אך ללא הצלחה. לאחר 90 דקות נפרדו הנבחרות בתיקו 0:0 והשופט הכריז על ההארכה.

0:0 לאחר 90 דקות

עם תחילת הזמן הנוסף בלגיה נכנסה להילוך מהיר. בדקה ה-93 דה ברוין קיבל מסירה מרומלו לוקאלו, הוא התחמק מהמגנים ושלח בעיטה לפינה הרחוקה שהצליחה להכניע את הווארד השוער האמריקני - 0:1 לבלגיה.

12 דקות לאחר מכן דה ברוין מצא את לוקאקו והחלוץ הוביל את הבלגים ליתרון 0:2 עם הירידה להפסקה של הארכה. בדקה ה-107 האמריקנים הצליחו לצמצם את התוצאה. מייקל בראדלי העביר כדול למחליף ג'וליאן גרין שבעט לשער והכניע את השוער הבלגי.

אך התשובה האמריקנית הגיעה מאוחר מדי. בתום 120 דקות של משחק נפרדו בלגיה וארה"ב כשידה של בלגיה על העליונה. היא תפגוש ברבע הגמר את ארגנטינה שניצחה אמש את שוויץ בזכות גול בודד בדקה ה-118, לאחר שזמן המשחק הרגיל הסתיים בשוויון 0:0.