במערב מגנים את רצח הנערים

לאחר מציאת גופותיהם של שלושת הנערים ביהודה ושומרון, בעולם גינו בחריפות את הרצח. הנשיא אובמה קרא לצדדים לא להסלים את המצב, נשיא צרפת כינה את המעשה "רצח פחדני" והאפיפיור אמר כי הרצח הוא "פשע מחריד"

הביע תנחומים. נשיא ארה"ב אובמה (רויטרס)

לאחר מציאת גופותיהם של גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח שנרצחו ביהודה ושומרון, מגנות גם ממשלות המערב את הרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא ארצות הברית ברק אובמה גינה את רצח הנערים וביקש למסור תנחומים למשפחותיהם. "על כל הצדדים להימנע מצעדים שיובילו להסלמה", אמר אובמה. דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט אמר בתגובה לרצח הנערים כי ארצות הברית "מגנה בכל תוקף את הפיגוע שלקח חיים של אזרחים חפים מפשע".

מזכ"ל האו"ם באן קי-מון אמר כי הרצח הוא "פשע מזעזע שביצעו אויבי השלום". ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון גינה גם הוא את המעשה. "זהו מעשה טרור מטריד וחסר הסבר נגד צעירים", אמר קמרון. גם נשיא צרפת פרנסואה הולנד גינה בחריפות את "הרצח הפחדני", כהגדרתו, וגינה גם את ירי הרקטות לעבר ישראל בימים האחרונים.

האפיפיור, שיזם תפילה משותפת של הנשיא פרס ואבו מאזן למען השלום בתחילת החודש, התייחס גם הוא לרצח. "זהו פשע מזעזע ולא מתקבל על הדעת", נכתב בהודעת האפיפיור, "מעשה זה הוא מכשול לשלום".

ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלזיו, הביע צער עמוק על המעשה. "אנו חשים הלם וזעם עם שמיעת הדיווח על הרצח הטראגי של אייל, גלעד ונפתלי בישראל. ניו יורק מתאבלת על מותם יחד עם המשפחות" , אמר.

סיקור מיוחד: נמצאו גופות הנערים החטופים

אחרי 18 ימים: נמצאו גופות שלושת הנערים החטופים

השתלשלות האירועים: מהחטיפה ועד למציאת הגופות

מציאת גופות הנערים: "אחד המטיילים זיהה שיח חריג על הקרקע"

תגובות במערכת הפוליטית: "זה צריך להיות גם הסוף של חמאס"

חמאס: "כל תקיפה תפתח את שערי הגיהנום"