איך מסקרים את רצח הנערים בעולם?

בצרפת קטעו את שידור עליית הנבחרת לרבע גמר המונדיאל כדי לדווח על מציאת גופות החטופים, וגם בבריטניה ואיטליה הרצח תפס את הכותרת הראשית. בעולם הערבי דיווחו ראשונים על מציאת הגופות, והבליטו את הבטחת ישראל להעניש את חמאס

רשתות החדשות סביב העולם יצאו במבזקים מיוחדים עם ההודעה על מציאת גופותיהם של הצעירים הישראלים. הרשתות השונות ציטטו את ההודעה הרשמית שיצאה מדוברי כוחות הביטחון על מציאת הגופות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשת "פראנס 24" שמשדרת מפריז פרצה לשידור גם ברגעים בהם הנבחרת הלאומית העפילה לרבע גמר המונדיאל עם ההודעה על מציאת גופותיהם של הנערים החטופים. הרשת דיווחה כי נשיא צרפת פרנסואה הולנד מגנה את "הרצח הפחדני של הצעירים הישראלים".

כתבת הרשת דיווחה מירושלים על העובדה שבמהלך השבועות האחרונים נערכו חיפושים רבים במקום בו נמצאו הגופות ועל ישיבת הקבינט שהתכנסה בבירה. הרשת הצרפתית הדגישה את העובדה שמנהיגי חמאס לא לקחו אחריות על החטיפה והרצח, אבל בירכו את המבצעים.

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן סאקי גינתה את הרצח ומסרה את תנחומיו של הממשל בוושינגטון למשפחות הנערים ולישראל. רשת NBC כתבה תחת הכותרת "גילוי טראגי, שלושת הנערים נמצאו" כי אחרי 18 ימים של חיפושים קדחתניים, שלוש גופות נמצאו צפונית לעיר חברון.

אל ג'זירה דיווח על מציאת הגופות לפני הפרסום בארץ

כתב רשת CNN בן ווידמן הדגיש שישראל ערכה בימים האחרונים מעצרים של מאות פלסטינים פעילי חמאס ש"על פי ההאשמות בישראל" עומד מאחורי המעשה.

בלה רפובליקה האיטלקי , ב-BBC הבריטי ובעוד אתרים מרכזיים במערב היבשת, הידיעה על מציאת הגופות מופיעה בכותרות הראשיות. "שלושת הנערים הישראלים שנעדרו נמצאו מתים בגדה המערבית" , נכתב בלה רפובליקה, שם דווח כי "שלוש גופות נמצאו, הממשלה הישראלית מתכנסת בתל אביב וטוענת כי זה יהיה סופו של החמאס".

רשת אל ערבייה היתה בין הרשתות הראשונות שפרסמה דיווחים על מציאת הגופות. עוד לפני הפרסומים בישראל, גם רשת אל ג'זירה פרסמה על מציאת הגופות. בעולם הערבי הדגישו את כוונת הממשלה הישראלית לרדוף את פעילי ומנהיגי החמאס.