אוסטרליה: הלוויתן הדהים את הגולשים

לוויתן ענק מסוג אובלנה דרומית הגיע לביקור מול חופי סידני וסיפק לגולשי הגלים חוויה גדולה מהחיים. הלוויתן, שאורכו כ-16 מטר, לא נראה מוטרד מנוכחותם של בני האדם ושחה ממש בסמוך להם. "הם היו כל כך קרובים ולא השאירו לו מקום לזוז", סיפר עד ראייה

גולשי הגלים מסידני אוסטרליה נדהמו אתמול כשצל לוויתן ענק צץ לפתע מתוך מי הטורקיז של חוף "פרשווטר". ההתרגשות של הגולשים המחפשים התלהבות בים התערבבה מיד בחשש, זאת לאחר שבשנה שעברה לווייתן מאותו סוג פצע גולש בחוף סמוך ושלח אותו לבית החולים במצב אנוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלוויתן הענק היה ככל הנראה במצב רוח למשחקים - הוא נצפה כשהוא מותח ומסובב את סנפיר הזנב שלו ושוחה לצידם של הגולשים. על פי החוק האוסטרלי, לשחיינים אסור להתקרב למרחק של פחות מ-30 מטרים מהיונק העצום ואילו גולשים ונהגי סירות צריכים לשמור על מרחק בטיחות של 100 מטרים ממנו. אבל, הדבר לא הפריע ללווייתן הענק מלהתקרב לבני האדם ההמומים.

"מכה קטנה עם הזנב יכולה להיות קטלנית"

איאן הנסן, תושב סידני שהיה עד לאירוע יוצא הדופן, אמר לאתר האוסטרלי "פייר-פאקס": "למען האמת, הם קצת הטרידו אותו. הם היו כל כך קרובים ולא השאירו לו מקום לזוז. אם הייתי הוא הייתי מוטרד, אבל ברגע שהוא זז קצת הם ברחו".

"זה היה מדאיג לראות את אחד הגולשים עם ילד על הגלשן, זו חיה מאוד גדולה מכה קטנה עם הזנב הייתה יכולה להיות קטלנית", הוסיף הנסן.

הלוויתן, מסוג אובלנה דרומית, שוקל יותר מ-80 טון ואורכו כ-16 מטרים.