טיסה לא נעימה: מגלשת החירום נפתחה בתוך המטוס

הנוסעים בטיסה שהמריאה אתמול משיקגו ללוס אנגל'ס נבהלו מאוד כשמגלשת החירום נפתחה באמצע הטיסה - בתוך תא הנוסעים. המטוס ביצע נחיתת חירום בקנזס והנוסעים הועברו למטוס חלופי. איש לא נפגע באירוע שהותיר גם את צוות המטוס המום

המגלשה שנפתחה באמצע הטיסה (CBS)

אירוע חריג במהלך הטיסה הוביל לנחיתת חירום: מטוס של חברת יונייטד איירליינס שטס משיקגו ללוס אנג'לס נאלץ לבצע נחיתת חירום בשדה התעופה בוויצ'יטה שבקנזס, אחרי שאחת ממגלשות החירום נפתחה בתוך המטוס - מול עיני הנוסעים הנדהמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תחילה קיבלנו דיווחים שאחד הנוסעים ניסה לפתוח את דלת המטוס במהלך הטיסה, אבל זה לא היה נכון כי אי אפשר לפתוח דלת בגובה כזה", אמר גורם ברשות התעופה הפדרלית לאתר FlightAware על שהתרחש בטיסה מספר 1463.

המטוס, מדגם בואינג 737-700 טס בגובה 38 אלף רגל, אז הטייס הנמיך לגובה נמוך יותר. ככל הנראה בשל השינוי המהיר בלחץ האוויר, מגלשת החירום נפתחה בתוך המטוס מול כל הנוסעים והצוות. גם הדיילות הוותיקות ביותר אמרו כי הן לא זוכרות אירוע כזה.

גם הצוות שעל המטוס נדהם

בחברת יונייטד איירליינס אמרו כי כל 96 הנוסעים וחמשת אנשי הצוות שהיו בטיסה ישבו על כסאותיהם בזמן שמגלשת החירום נפתחה ואיש לא נפגע. החברה ביחד עם רשויות התעופה האמריקניות חוקרות את הסיבה לפתיחת המגלשה, שאמורה לסייע לנוסעים בעת פינוי חירום בזמן שהמטוס נמצא על הקרקע.

שעה אחרי שהמטוס נחת בוויצי'יטה, הנוסעים הועברו למטוס חלופי של חברת יונייטד שלקח אותם ללוס אנג'לס. אחד הנוסעים, מייק שרודר, אמר לרשת CBS כי הוא שמע רעש של אוויר שנע לכיוון הדלת ואז רעש של פיצוץ והוא ראה ממושבו את המגלשה מתחילה להתרחב ולתפוס מקום בתא הנוסעים. "אני נוסע כבר שנים במטוסים , אף פעם לא ראיתי דבר כזה" אמר שרודר. "גם הצוות נדהם, גן הם אמרו שמעולם לא חוו אירוע דומה".