שמינית גמר המונדיאל: קוסטה ריקה ניצחה את יוון בפנדלים

בתום 90 דקות המשחק בין קוסטה ריקה ויוון, שתי נבחרות שהפתיעו בעצם עלייתן לשלב שמינית גמר המונדיאל, הסתיים בתיקו 1:1. גם לאחר 120 דקות שתי הקבוצות לא הצליחו להכריע האחת את השנייה. מה שהוביל אותן לקרב פנדלים שהסתיים בניצחון 3:5 לזכות קוסטה ריקה

קוסטה ריקה נגד יוון (רויטרס)

שתי הנבחרות הכי מפתיעות במונדיאל, יוון וקוסטה ריקה, התחרו אמש (א') על הכרטיס לרבע הגמר. לכל אחת מהן זה היה רבע הגמר ראשון בתולדותיה, כשהיריבה שם תהיה נבחרת הולנד החזקה, שעברה בקושי את מקסיקו מוקדם יותר. בתום 120 דקות נפרדו שתי הקבוצות בתיקו 1:1. אך לאחר קרב פנדלים עיקש ניצחה קוסטה ריקה את הנבחרת היוונית ועלתה לשלב הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

קוסטה ריקה הגיעה למשחק כשהיא עדיין לא מנוצחת במונדיאל הזה, אחרי עלייה מראש בית שכלל את נבחרות אנגליה, איטליה ואורוגוואי - כולן כבר הודחו. היוונים, לעומתם, עלו ברגע האחרון על חשבון נבחרת חוף השנהב עם שני שערי זכות בלבד בטורניר כולו.

כבר אחרי שבע דקות, כריסטיאן בולאניוס, מהמצטיינים בקוסטה ריקה עד כה, החמיץ מצב טוב כשבעט מעל השער. חמש דקות מאוחר יותר, בעיטה יוונית מסוכנת ראשונה - לזרוס כריסטודופולוס בעט חזק אך לא מדוייק - הכדור חלף ליד קורת השער של קיילור נאבאס.

בדקה ה-20 ג'ואל קמפבל מקוסטה ריקה דרש פנדל ולא קיבל אותו, משום שהעבירה היוונית בוצעה מחוץ לרחבה. קוסטה ריקה קיבלה בעיטה חופשית, גונזלס כמעט הצליח לנגוח את הכדור פנימה אך ההגנה היוונית הרחיקה בזמן.

אחרי 37 דקות של כדורגל הגיעה ההזדמנות הטובה במשחק, דווקא ליוונים. צ'ולבס הגביה כדור מצויין לסלפינגידיס שבעט מקרוב, אבל קיילור נאבאס הציל שער בטוח בעזרת רגלו. תוצאת המחצית היתה תיקו מאופס.

אל הפסקת המחצית ירדו שתי הקבוצות עם שערים נקיים, לא לפני שאוסקר דוארטה הקוסטה ריקני ספג כרטיס צהוב.

לאחר המחצית: שער ראשון לזכות קוסטה ריקה

את המחצית השנייה פתחו הקוסטה ריקנים בסערה. בדקה ה-49 ילצין טחדה קיבל את הכרטיס הצהוב השני של קוסטה ריקה והשלישי במשחק בכלל. שלוש דקות לאחר מכן הובקע גול ראשון על ידי  בראיין רואיס לזכותה של קוסטה ריקה.

בדקה ה-65 קוסטה ריקה נאלצה להמשיך את המשחק בעשרה שחקנים. המגן אוסקר דוארטה ביצע עבירה קשה שהובילה לכרטיס צהוב נוסף. השופט לא היסס והוציא לו את הכרטיס האדום מה שהותיר את ההגנה הקוסטה ריקנית ללא מגן.

לאחר 90 דקות של משחק, היה נדמה שהניצחון הולך לכיוון קוסטה ריקה. אולם בדקה ה-91, סוקרטיס הצליח להציל את היוונים מהפסד. כשהקוסטריקנים משחקים עם עשרה שחקנים, שתי הקבוצות ירדו מכר הדשא לקראת הארכה.

ההארכה הסתיימה גם היא ללא הכרעה

את ההארכה פתחה יוון בלחץ מסיבי על השער הקוסטה ריקני, אך נדמה שהמשחק הארוך מהרגיל עייף את השחקנים משתי הקבוצות. את החצי הראשון של ההארכה סיימו השתיים ללא שערים.

לאחר 120 דקות משחק נפרדו שתי הקבוצות המותשות ללא הכרעה. כעת כל שנותר הוא ללכת לבעיטות החופשיות מהנקודה הלבנה כשהלחץ הגדול נמצא על שוערי שתי הקבוצות.

את שלושת הפנדלים הראשונים שתי הקבוצות הצליחו להקביע ללא קושי. את הפנדל הרביעי לזכות קוסטה ריקה הבקיע קמפבל ללא קושי, אך אז הגיע גקאס לבעות את הבעיטה הרביעית לזכות יוון. נבאס השוער הקוסטריקני עם הצלה היראוית הצליח להדוף את הכדור כתוצאת הפנדלים עמדה על 3:4 לזכות קוסטה ריקה.

כל הלחץ עבר לשוער היווני, כשמולו ניצב הבועט החמישי של קוסטה ריקה - אומנייה. בבעיטה חזקה הכניע אומנייה את השוער ושלח את יוון הבייתה. הקוסטה ריקנים יצאו לחגוג, זאת עד למשחק הבא - שם צפוי להם יריב קשה הרבה יותר, הולנד החזקה.