מהפכה כתומה להולנד נגד מקסיקו

הולנד ברבע הגמר: הנבחרת הכתומה הפכה פיגור לניצחון 1:2 על מקסיקו, בזכות שער שיוויון של ווסלי סניידר, ואז בעיטת עונשין גבולית אותה כבש קלאס-יאן הונטלאר. את השער שלא הספיק למקסיקו כבש ג'ובאני דוס סאנטוס

רובן חוגג (רויטרס)

מקסיקו והולנד התמודדו הערב (א') בפורטלזה החמה על מקום ברבע גמר המונדיאל - ומהקרב הזה יצאה נבחרת הולנד כשידה על העליונה, בקושי רב ובזכות החלטה מעוררת מחלוקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משחק שמינית הגמר נפתח בשליטה מקסיקנית, שלא הפכה ליתרון. בדקה ה-16 הררה ממקסיקו בעט החוצה אחרי חילופי מסירות ברחבה ההולנדית.במהלך המחצית הראשונה הורה השופט על הפסקת שתייה כדי להתמודד עם החום והלחות של צפון ברזיל.

ג'ורג'יניו ויינאלדום הצעיר מהולנד היה קרוב גם הוא לשער, אך הנגיחה שלו היתה חלשה מדי ולא סיכנה את אוצ'ואה. רגע לפני ההפסקה, סילסן עצר ברגלו כדור שבעט ג'ובאני דוס סאנטוס והציל את הולנד.

אותו דוס סאנטוס היה גם זה שהעלה את נבחרת מקסיקו ליתרון בפתיחת המחצית השנייה. שחקנה של ויאריאל בעט חזק מחוץ לרחבה לפינה של סילסן, שלא הצליח להגיע לכדור. 1:0 למקסיקו.

בדקה ה-56 בלם הולנד, סטפן דה פריי, בעט מתוך הרחבה כדור חזק שנעצר על ידי השוער המקסיקני אוצ'ואה. בדקה 60 ווסלי סניידר בעט מחוץ לרחבה כדור שפגע במגן מקסיקני וחלף מעל המשקוף.

הולנד נגד מקסיקו (רויטרס)

בדקה ה-73 אריאן רובן חלף על פני ההגנה המקסיקנית אך בעט לגופו של השוער אוצ'ואה, ששוב בלם בגופו את ההולנדים. בדקה ה-79 מקסיקו כמעט עלתה ליתרון 0:2 כשקשר מקסיקו סלסידו בעט כדור מחוץ לרחבה, אך הכדור עבר מעל השער.

בדקה ה-87 הלחץ ההולנדי סוף סוף השתלם. כדור קרן שהרים רובן הגיע לווסלי סניידר שבעט כדור אדיר מ-15 מטרים לפינה השמאלית של שוער מקסיקו, שהפעם נותר חסר אונים. שוויון 1:1.

ארבע דקות אחר כך, הקפטן המקסיקני רפאל מרקז דרך על אריאן רובן ברחבה, וההולנדי הוסיף נפילה דרמטית. בהחלטה גבולית, השופט הצביע על הנקודה הלבנה, וקלאס יאן הונטלאר בעט חזק לפינה, מהפך כתום - 1:2 להולנד.

בעקבות הניצחון, תפגוש הולנד את נבחרת יוון או קוסטה ריקה ברבע הגמר.