בגלל הפנדלים: אוהד ברזילאי מת מהתקף לב

"המשחק הבא - לא לבעלי לב חלש" – זו הכתובית שהייתה צריכה להופיע אתמול בטלוויזיה בברזיל לפני הדרמה הגדולה בגביע העולם. על פי התקשורת המקומית, אוהד בן 69 לא עמד במתח, וקרס במהלך בעיטות הפנדלים בניצחון נבחרתו נגד צ'ילה

ברזיל חוגגת ניצחון (רויטרס)

המונדיאל בברזיל מספק לא מעט דרמות מדי יום, וכעת נראה שהוא גם עשוי להזיק לבריאות - כך לפחות גילה אתמול אחד מתושבי ברזיל, שליבו לא עמד בבעיטות ההכרעה מהנקודה הלבנה בניצחון הנבחרת על צ'ילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים בכלי התקשורת המקומיים, האוהד בן ה-69 צפה במשחק עם חבריו בבר לא רחוק מהאצטדיון שבו נערכה ההתמודדות שנמתחה על פני 120 דקות ובהמשך גם הגיעה לפנדלים. הוא לא עמד במתח, סבל מהתקף לב קטלני וקרס שניות ספורות לפני שנבחרתו הצליחה לגבור על יריבתה.

חבריו של האיש, סיפרו מאוחר יותר כי במהלך המשחק הוא נראה נרעש ונרגש מכל בעיטה של השחקנים הברזילאים, והתמלא בחשש בכל מתקפה של הצ'יליאנים. כשהמשחק הגיע לשלביו האחרונים, הוא אמר לאנשים סביבו כי הוא אינו חש בטוב, אבל חבריו ביקשו ממנו להמתין מספר דקות.

האוהד שעל פי הדיווח היה חולה בסוכרת, עישן וסבל מעודף משקל מת בבית החולים זמן קצר אחרי שפינו אותו מהבר, שניות לאחר ששחקן צ'ילה גונסאלו חארה החטיא מהנקודה הלבנה. על פי העיתון "אסטדו די-מינאס", האוהד זכה לגלות כי ברזיל העפילה לשלב הבא - רבע הגמר.

על פי אותה הידיעה, משרד הבריאות הברזילאי טיפל בעוד 100 אנשים שסבלו מכשל בליבם במהלך המשחק. ברזיל ניצחה בתום משחק מלהיב 3:2 בבעיטות ההכרעה, וניתן רק להעריך כי אם הייתה מפסידה, מספר הנפגעים היה עלול להיות גבוה אף יותר.