לראשונה בתולדותיה: קולומביה ברבע גמר המונדיאל

נבחרת קולומביה עשתה היסטוריה במאראקנה: שני שערים של שחקנה הצעיר של רודריגז, קבעו כי היא תשחק לראשונה בתולדותיה ברבע גמר המונדיאל. אורוגוואי, שלא הצליחה להתאושש מהסערה סביב לואיס סוארז – הודחה. בשלב הבא מצפה לקולומביה מפגש עם המארחת ברזיל

עשתה היסטוריה. נבחרת קולומביה, ארכיון. (AP)

נבחרת קולומביה ניצחה הלילה (א') את נבחרת אורוגוואי בתוצאה 0:2 במסגרת שלב שמינית גמר המונדיאל ועלתה לראשונה בתולדותיה לשלב רבע הגמר. בימים האחרונים דובר רבות סביב שערוריית הנשיכה של לואיס סוארז, שהושעה בעקבותיה מהמשך הטורניר. מהלילה, לעומת זאת, סביר להניח שרבים יתמקדו בחאמס רודריגז שחקנה של קולומביה ובנבחרתו שהרשימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשחק, שהפגיש את שתי הנבחרות הדרום אמריקניות התקיים באיצטדיון המארקאנה שבריו דה ז'נרו. מפתיחת המשחק שלטה קולומביה בקצב, ומצאה את הרשת בדקה ה-28', כאשר חאמס רודריגז כבש בבעיטה מדויקת מטווח של 25 מטרים היישר אל החיבורים.

בדקה ה-50' הכפיל רודריגז את התוצאה כאשר דחק את הכדור לשער והעלה את קולומביה ליתרון 0:2 לאחר מהלך קבוצתי. רודריגז בן ה-22, שחקנה של קולומביה כבש כבר 5 שערים בטורניר ועלה לראש טבלת הכובשים בטורניר הנוכחי עד כה.

הקולומביאנים לא שמטו את יתרונם עד לשריקת הסיום, שהעלתה אותם לשלב רבע הגמר. בשלב הבא תפגוש קולומביה את המארחת ברזיל, שניצחה מוקדם יותר את נבחרת צ'ילה בבעיטות הכרעה מ-11 מטרים.