אחרי הדרמה: ברזיל ברבע הגמר

שחקניו של סקולרי עמדו בציפיות והעפילו לרבע גמר גביע העולם לעיני הקהל הביתי. חארה, בשער עצמי, העלה את המקומיים ליתרון, אך אז הגיע סנצ'ז והשווה את התוצאה. הנבחרות הלכו לדו-קרב פנדלים דרמטי שבסופו ניצחו הצהובים. במשחק נוסף משמינית הגמר ניצחה קולומביה את אורוגוואי

הצהובים העפילו לרבע הגמר (רויטרס)

הקרב הדרום אמריקני הלוהט בשמינית גמר גביע העולם עלה על כל הציפיות ואוהדי הכדורגל בעולם קיבלו מאבק גדול בין שתי נבחרות גדולות, כשבסופו של דבר הרגל של ברזיל הייתה על העליונה עם ניצחון בתום דו קרב פנדלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האווירה המחשמלת ביציעים בתחילת המשחק עברה גם למגרש ונתנה אנרגיות אדירות לשחקני שתי הנבחרות. סיפור המשחק התחיל בדקה ה-18, כששער עצמי של גונסאלו חארה העלה את ברזיל ליתרון. ניימאר הגביה את כדור הקרן, סילבה הסיט את הכדור עם הראש ודווקא בלמה של צ'ילה הוא זה שכבש לשערו הוא והקפיץ את האוהדים המקומיים ביציעים בבלו הוריזונטה.

(רוירטס)

אבל נבחרת הלה-רוחה לא נשברה, וכוכבה אלכסיס סאנצ'ס הישווה את התוצאה בדקה 32. שחקני הנבחרת המארחת ויריביהם מצ'ילה ניסו לכבוש ללא הרף אך לשווא, וגם בתום ההארכה התוצאה נותרה בעינה.
גם קרב הבעיטות מ-11 מטרים היה דרמטי לאחר ששחקני שתי הנבחרות כבשו אבל גם החמיצו.

בסופו של דבר היה זה אותו חארה שכבש את השער העצמי, שהחמיץ את הבעיטה המכריעה של צ'ילה ושלח את ברזיל לשלב רבע הגמר ואת נבחרתו הביתה. בדיוק היום לפני ארבע שנים נפגשו הנבחרות בשמינית הגמר, אז זה נגמר ב-0:3 קליל לברזיל של קאקה ורוביניו על צ'ילה של אלכסיס סאנצ'ס וארתורו וידאל במונדיאל בדרום אפריקה.

ב-1998 נערך מפגש שמינית הגמר הראשון ביניהן בטורניר בצרפת שנגמר ב-1:4 לסלסאו של ריבאלדו ורונאלדו על צ'ילה של איבן זמוראנו ומרסלו סאלאס.הערב כאמור זה נגמר, שוב, לטובתה של ברזיל.

במשחק נוסף שנערך במסגרת שמינית הגמר ניצחה קולומביה את אורוגוואי בתוצאה 0-2.