סוארס: "נפלתי על הכתף של קייליני, לא התכוונתי לנשוך אותו"

אחרי העונש הכבד שספג מפיפ"א, מתפרסמת היום גרסתו של חלוץ אורוגוואי לואיס סוארס לתקרית הנשיכה במשחק מול איטליה. סוארס טוען כי הוא נדחף לעבר כתפו של מגן איטליה, ולכן הנשיכה לא הייתה מכוונת. בפיפ"א לא התרגשו, והשעו אותו ל-4 חודשים, כולל יתר משחקי המונדיאל

לא ישחק בהמשך המונדיאל. סוארס (רויטרס)

פרשת הנשיכה במונדיאל: היום (שבת) פרסמה פיפ"א את גרסתו של חלוץ נבחרת אורגוואי, לואיס סוארס, לתקרית בה נשך את הבלם האיטלקי ג'ורג'יו קייליני, במהלך המשחק בו הדיחה אורוגוואי את איטליה, אלופת העולם מ-2006, מהמשך המשחקים. סוארס טען בגרסה שמסר לפיפ"א לאחר התקרית כי לא הייתה לו כוונה לנשוך את קייליני, וכי שיניו ננעצו בכתפו של שחקן איטליה רק כי הוא נדחף לעברו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מה שקרה הוא לא נשיכה ולא ניסיון לנשיכה", כתב סוארס לפני הדיון של פיפ"א. "דחפו אותי, ולאחר מכן איבדתי את שיווי המשקל ונפלתי על היריב. באותו רגע הפנים שלי פגעו בשחקן והשאירו חבורה קטנה בלחי שלי וכאב חד בשיניים", הוא מסביר.

בפיפ"א לא קיבלו את הגרסה של סוארס, והחליטו להטיל עליו עונש כבד. הוא הורחק למשך תשעה משחקים בינלאומיים ובנוסף, התאחדות הכדורגל העולמית קבעה קבעה שהוא לא יוכל להשתתף בכל פעילות הקשורה לכדורגל במשך ארבעה חודשים. יחד עם זאת, הוטל על סוארס קנס בסך 100 אלף פרנקים שוויצרים, שהם כ-111 אלף דולר. פרשת הנשיכה של סוארס הינה המקרה הראשון שבו מורחק שחקן מפעילות במסגרת הקבוצה שבה הוא משחק, בעקבות עבירה שביצע במסגרת הנבחרת הלאומית.

אורוגוואי תערער על החלטת פיפ"א

למרות התקרית החמורה, ההתאחדות לכדורגל של אורוגוואי עומדת מאחורי החלוץ, והיא הודיעה כי תערער על העונש הכבד של פיפ"א. קלאודיו סולסר, ראש ועדת המשמעת של פיפ"א, אמר לאחר ההודעה על העונש כי "התנהגות כזו לא יכולה להיות מקובלת באף מגרש כדורגל, ובמיוחד לא בגביע העולמי שבו צופים מיליונים בכל רחבי העולם. ועדת המשמעת לקחה בחשבון את כל הגורמים הרלוונטיים למקרה, ואת מידת האשמה של מר סוארס. ההחלטה תיאכף מרגע פרסומה".

במקביל, נבחרת אורוגוואי עלתה לשמינית גמר המונדיאל והיא תפגוש שם, ללא סוארס, את קולומביה למפגש דרום אמריקני מסקרן באצטדיון המרקנה בריו דה ז'ניירו. בעקבות העונש החמור, עלו שמועות בתקשורת הדרום-אמריקנית כאילו שחקני אורוגוואי מתכוונים להחרים את המפגש, אך אין כל אישוש לשמועות אלו.

עונש הולם? (פייסבוק)

לסוארס היו שתי תקריות דומות בעבר

סוארס עצמו סירב להתייחס לתקרית אחרי המשחק, וגם אתמול נראה שהוא לא מבין על מה כל המהומה. "דברים כאלה קורים במשחקי כדורגל, זה היה שום דבר", אמר סוארס לאתר אינטרנט בספרד. "התנגשתי לו בכתף, אם פיפ"א תתחיל לחקור כל התנגשות במגרש כדורגל זה יהיה מסובך מאוד".

עונשו של שחקן ליברפול האנגלית הוחמר בשל שתי תקריות דומות בעבר - הוא ריצה בשנה שעברה עונש הרחקה מ-10 משחקים לאחר שנשך את בלם צ'לסי ברניסלב איוונוביץ' ולפני כארבע שנים, כששיחק בקבוצת אייאקס ההולנדית, נשך את השחקן היריב עותמן באקל והורחק לכמה משחקים.

קייליני הנשוך אמר מצידו אחרי המשחק "אשמח לראות אם לפיפ"א יהיה את האומץ להשתמש בוידאו נגדו. השופט ראה את סימני הנשיכה ולא עשה כלום". אחרי הנשיכה סוארס נפל והחזיק את שיניו, כדי להצביע על כך שספג מרפק. באיטליה דחו את הטענות ואמרו כי זה ניסיון להסחת דעת של סוארס, שהבין מיד ששגה.