החלוץ לואיס סוארס הושעה לארבעה חודשים בגלל תקרית הנשיכה

עונש כבד לכדורגלן שנשך יריב בזמן משחק מכריע למונדיאל: קנס כספי בסך מאה אלף פרנקים שוויצרים והרחקה לארבעה חודשים מכל פעילות הקשורה לכדורגל. אתמול טען הכדורגלן: "דברים כאלה קורים במשחקי כדורגל, זה היה שום דבר"

עונש כבד לחלוץ שתקף יריב במהלך משחק בגביע העולם: לואיס סוארס, כוכב נבחרת אורוגוואי שנתן "ביס" לבלם האיטלקי ג'ורג'יו קייליני במהלך משחק בין הנבחרות, לא ישחק במונדיאל - וגם לא בקבוצתו האנגלית ליברפול בחודשים הקרובים. התאחדות הכדורגל העולמית (פיפ"א) הענישה את סוארס בהרחקה לתשעה משחקים בינלאומיים וקבעה שהוא לא יוכל להשתתף באף פעילות הקשורה לכדורגל במשך ארבעה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנוסף, הוטל על סוארס קנס בסך מאה אלף פרנקים שוויצרים, שהם כ-111 אלף דולר. טרם נמסרה תגובתו של הכדורגלן להרחקה, אך סביר להניח שפרקליטיו יערערו על העונש. זה המקרה הראשון שבו מורחק שחקן מפעילות במסגרת הקבוצה שבה הוא משחק בעקבות עבירה שביצע במסגרת הנבחרת הלאומית.

קלאודיו סולסר, ראש ועדת המשמעת של פיפ"א, אמר כי "התנהגות כזו לא יכולה להיות מקובלת באף מגרש כדורגל, ובמיוחד לא בגביע העולמי שבו צופים מיליונים בכל רחבי העולם. ועדת המשמעת לקחה בחשבון את כל הגורמים הרלבנטיים למקרה, ואת מידת האשמה של מר סוארס. ההחלטה תיאכף מרגע פרסומה".

לא ישחק בהמשך המונדיאל. סוארס (רויטרס)

נבחרת אורוגוואי עלתה לשמינית גמר המונדיאל והיא תפגוש שם, ללא סוארס, את קולומביה למפגש דרום אמריקני מסקרן באצטדיון המרקנה בריו דה ז'ניירו. אתמול הודיעה התאחדות הכדרוגל העולמית על פתיחת חקירה בעניינו של סוארס, לאחר שבמהלך המשחק המכריע בין אורוגוואי לאיטליה - שנגמר בהדחת איטליה - הוא נשך לכאורה את כתפו של הבלם האיטלקי בדקה ה-80.

סוארס עצמו סירב להתייחס לתקרית אחרי המשחק, וגם אתמול נראה שהוא לא מבין על מה כל המהומה. "דברים כאלה קורים במשחקי כדורגל, זה היה שום דבר", אמר סוארס לאתר אינטרנט בספרד. "התנגשתי לו בכתף, אם פיפ"א תתחיל לחקור כל התנגשות במגרש כדורגל זה יהיה מסובך מאוד".

עונש הולם? (פייסבוק)

עונשו של שחקן ליברפול האנגלית הוחמר בשל שתי תקריות דומות בעבר - הוא ריצה בשנה שעברה עונש הרחקה מ-10 משחקים לאחר שנשך את בלם צ'לסי ברניסלב איוונוביץ' ולפני כארבע שנים, כששיחק בקבוצת אייאקס ההולנדית, נשך את השחקן היריב עותמן באקל והורחק לכמה משחקים.

במשחק עצמו ניצחה אורוגוואי בתוצאה 0:1, משער בנגיחה של דייגו גודין שהושג מקרן, מיד לאחר התקרית האלימה, ועלתה לשלב שמינית הגמר. קייליני הציג בפני השופט סימני נשיכה על כתפו, אך השופט וגם הקוון לא הבחינו בתקרית בזמן אמת ולכן לא הרחיקו את סוארס.

סוארס "מלתעות" (פייסבוק)

"אשמח לראות אם לפיפ"א יהיה את האומץ להשתמש בוידאו נגדו", אמר לאחר המשחק קייליני. "השופט ראה את סימני הנשיכה ולא עשה כלום". אחרי הנשיכה סוארס נפל והחזיק את שיניו, כדי להצביע על כך שספג מרפק. באיטליה דחו את הטענות ואמרו כי זה ניסיון להסחת דעת של סוארס, שהבין מיד ששגה.

בעקבות התקרית התעוררה שוב סערה סביב החלוץ השנוי במחלוקת, ומספר כדורגלנים קראו להשעותו לזמן ממושך. ברשת לגלגו על ההרגל המגונה של סוארס לנגוס בשחקנים יריבים, והתקרית זכתה לשלל ממים ופוסטים עוקצניים.

בין היתר, הוצג סוארס ככלב, ככריש, כערפד צמא דם ואף כחניבעל לקטר - הקניבל המפורסם מהסרט שתיקת הכבשים.