צפון קוריאה מציינת 64 למלחמה: ירי על מטרות בדמות חיילים אמריקנים

בפיוניאנג מציינים 64 שנים לתחילת המלחמה נגד "האימפריאליסטים הנפשעים ובני בריתם מדרום קוריאה - ממשלת הבובות הבוגדנית של סיאול". הטלוויזיה הצפון קוריאנית שידרה קטעי וידיאו מתרגיל צבאי שכלל מטווח בו שימשו דמויות של חיילי צבא ארה"ב מטרות

פצעי המלחמה עדיין פתוחים: הטלוויזיה בקוריאה הצפונית שידרה הלילה (ה') קטעי וידאו שבהם נראים חיילים שעורכים מטווח ויורים על מטרות בדמותם של חיילים אמריקנים. המטווח היה חלק מתרגיל צבאי לציון 64 שנים לתחילת מלחמת קוריאה העקובה מדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסוכנות הידיעות הצפון קוריאנית KCNA הסבירו שמלבד התרגיל הצבאי, התקיימה אזכרה במוזיאון לזכר הקורבנות בחבל סינצ'ון, מול הקבר ההמוני של 400 אמהות ו-102 ילדים שנהרגו במלחמה ההיא. על פי לשון הידיעה, ההרוגים הם קורבנות הפשעים האמריקנים האימפריאליסטים האגרסיביים ומעשי בני בריתם מדרום קוריאה, שמתוארים כ"ממשלת הבובות הבוגדנית".

מלחמת קוריאה החלה ב-25 ביוני 1950, כאשר כוחות צפון קוריאנים פתחו במתקפת פתע על שטחה של קוריאה הדרומית. כוח אמריקני תחת דגל האו"ם יצא לקרב מול הכוחות הצפון קוריאנים בשליטת סין וברית המועצות. שלושה מיליון בני אדם נהרגו במלחמה ההיא, וחמישה מיליון הפכו לפליטים.

המלחמה הסתיימה באוגוסט 1953 באותו המצב שבו היא החלה, כשהגבול בין המדינות עובר בקו רוחב 38. בין הצדדים נחתם הסכם הפסקת אש אבל מעולם לא נחתם הסכם שלום.