ההומלסים כועסים: לקחו לנו את התרומות

כ-100 עניים וחסרי בית אמריקנים הוזמנו לארוחת צדקה בניו יורק. רבים מהם הגיעו בציפייה לקבל את המתנה המובטחת: 300 דולר במזומן. אלא שבתום הארוחה נלקחו מהם הכספים והועברו לרשות העירונית של ניו יורק למען חסרי הבית. "לקחנו את הכסף כדי לתת מענה לצרכיהם האמיתיים של ההומלסים", נמסר מהרשות

מבוכה באירוע הצדקה: איש עסקים סיני, שאירח כמאה חסרי בית מניו יורק במסעדת יוקרה בסנטרל פארק, הצליח לעורר את זעמם של האורחים המיוחדים כאשר המתנה שהוענקה להם על ידו כמובטח, נלקחה מהם בסוף האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צ'ן גואנגביאו, שעשה את הונו בעסקי המיחזור, פירסם בשבוע שעבר מודעה בעיתון, ובה הזמין את האמריקנים העניים וחסרי הבית לארוחת צהריים בסנטרל פארק בניו יורק. כמאה אנשים הגיעו לארוחה, וגואנגביאו אף שר להם את השיר המפורסם "We Are The World".

המיליונר אף הודיע במהלך האירוע כי הוא יעניק לכל אחד מהאורחים 300 דולר במזומן. אלא שהכסף שחולק לאורחים נלקח מהם בתום האירוע על ידי הרשות העירונית של ניו יורק למען חסרי הבית, שאירגנה את אירוע הצדקה.

כשהכסף עוד היה בידי האורחים (רויטרס)

רבים מחסרי הבית שנכחו באירוע כעסו מאוד על כך. "אם אתה אומר שאתה מתכוון לתת את הכסף לאנשים, אז זה מה שאתה צריך לעשות", אמרה כריסטין פאולר, חסרת בית בת 42.

אולם ברשות העירונית למען חסרי הבית עומדים מאחורי ההחלטה. "אמרתי לצ'ן, אם אתה נותן מזומנים לחסרי בית, חלקם ייקנו באמצעותם סמים ואלכוהול, וזה לא רעיון טוב", הסביר קרייג מייז, מנכ"ל הרשות. "לכן אנחנו לוקחים את תרומתו כדי לתת מענה לצרכים האמיתיים של חסרי הבית".