תעלומת המטוס המלזי: אחרי 3 חודשים - שינוי באזור החיפוש

הרשויות באוסטרליה הודיעו כי אזור החיפוש אחרי טיסה מספר 370 של "מלזיה איירליינס" ישתנה ויעבור מעט דרומה, אך ימשיך להתרכז בחלקו הדרומי של האוקיאנוס ההודי. ממצאים חדשים מלמדים כי בעת ההתרסקות היה המטוס על מצב אוטומטי. ההערכה: החיפושים יושלמו רק בעוד כשנה

החיפושים אחר המטוס המלזי שנעלם לפני כשלושה חודשים נמשכים - ומשנים כיוון: סגן ראש הממשלה האוסטרלי, וורן טראס, הודיע הבוקר (ה') כי אזור החיפוש יתרכז מעכשיו באזור מעט דרומי לאזור בו התרכז עד כה. עוד הוסיפו מקורות באוסטרליה כי המטוס היה ככל הנראה במצב של טייס אוטומטי כאשר התרסק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מקור רשמי בממשלת מלזיה מסר כי לא מדובר באזור חיפוש חדש לחלוטין, אלא יישאר בחלקו הדרומי של האוקיאנוס ההודי. הלשכה האוסטרלית לבטיחות בדרכים מסרה השבוע כי מבחינה מחודשת של הנתונים שהגיעו עד כה עולה כי יש לחדד את אזור החיפוש ולהדרים מעט.

חוקרי האירוע אומרים כי מעט הראיות הקיימות מצביעות על כך שכלי הטיס הוסט ממסלולו במכוון למרחק של אלפי קילומטרים לפני שהתרסק אל תוך האוקיאנוס ההודי. עם זאת, הגילוי כי המטוס טס במצב של טייס אוטומטי עשוי להצביע על כך כי טענות אלה אינן נכונות.

טיסה 370 של "מלזיה איירליינס" נעלמה על 239 נוסעיה ואנשי הצוות שלה לפני כשלושה חודשים, וזוהי אחת התעלומות הגדולות בהיסטוריה של התעופה. המטוס אמור היה להגיע מבירת מלזיה, קואלה למפור, לבייג'ינג בסין, אך מעולם לא הגיע ליעדו.