הטייס סירב לטוס לישראל - ונעצר

טייס אמריקני בחברת "יונייטד איירליינס" סירב לטוס לתל אביב - לא ברור אם בגלל סכסוך כספי או פוליטיקה. הוא הוצא מתא הטייס בליווי שוטרים, והנוסעים שממילא עוכבו בגלל תקלות טכניות שונות ומשונות התעכבו עוד יותר. נוסעת: "30 שעות לא קיבלנו אוכל ומים"

את הטיסה הזו של יונייטד איירליינס בקו ניו יורק - תל אביב 300 הנוסעים שנחתו בארץ בתחילת השבוע שעבר כנראה לא ישכחו לעולם. "הרגשנו כמו בני ערובה", סיפרה הנוסעת רוני מיטל. "איימו עלינו שאם נרד לא נוכל לחזור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טיסה 2080 היתה אמורה לצאת לישראל משדה התעופה של ניוארק. רק אחרי כ-30 שעות של טירטורים, החלפה של שלושה מטוסים, המתנה בשדה, המתנה בתוך המטוס, וכל זאת ללא אוכל ושתייה ולאחר שהטייס הראשי הוחלף והובל על ידי שוטרים אל מחוץ למטוס, הטיסה יצאה סוף סוף בדרכה לארץ.

זמן קצר לאחר העלייה למטוס, החלה שורה של תקלות. השירותים היו מקולקלים, מזג אויר סוער, וגם בעיה טכנית במנוע - וכל זאת הביא לביטול הטיסה. חלק מהנוסעים לנו במלון, חלקם העדיפו לישון בשדה התעופה על מנת לא לפספס את הטיסה שנקבעה למחרת בבוקר. "גררו 300 איש ב-22:00 בלילה ברחבי שדה התעופה לקבל שוברים למלונות", סיפרה הנוסעת נועה גולדשמידט.

אבל אז הסתבר, שהסיוט נמשך, פשוט כי הטייס סירב להפעיל מנועים ולנחות בתל אביב. "הצוות היה עם דמעות בעיניים, בסוף הסבירו לנו שהטייס לא רוצה לטוס לארץ. לא הבנו אם זה בגלל בעיה פוליטית או סכסוך כספי. הוא החליט לעשות שביתה איטלקית", סיפרה מיטל.

לא ברור מה גרם לטייס לשבות ולמרר את חיי הנוסעים, אך הוא לווה מחוץ לתא הטייס על ידי השוטרים. בכל מקרה, הסיוט של טיסה 2080 הוביל לביטולים ועיכובים גם בטיסות שיצאו מאוחר יותר לכיוון ישראל, כל זאת דוקא בעונה העסוקה ביותר בשנה. מיטל סיפרה כי "מהרגע שהמטוס המריא, היו מחיאות כפיים שבדך כלל רגילים לשמוע בנחיתה. היו צהלות כאילו שהשתחררנו מאיזה כלא".