לילה שלישי של הפגנות בארה"ב

גם הלילה הפגינו מאות שחורים מול בניין הקפיטול של ויסקונסין שבארה"ב במחאה על הרג צעיר שחור לא חמוש בידי שוטר מקומי. מותו של הצעיר, בן 19, העלה מחדש לסדר היום את סוגיית היחס של השוטרים בארה"ב לאוכלוסייה השחורה, לאחר סדרה של מקרים בהם נורו למוות שחורים לא חמושים בידי המשטרה

נמשכות ההפגנות בארה"ב (sky news)

המתיחות הגזעית בארה"ב: פעילים מהקהילה השחורה הפגינו זה הלילה השלישי ברציפות בעיר מדיסון שבוויסקונסין לאחר ששוב, צעיר שחור לא חמוש נורה למוות על ידי שוטר לבן. מדובר בעוד חולייה בשרשרת של מקרים דומים בהם נורו למוות שחורים לא חמושים במיזורי, ניו יורק, אריזונה ואוהיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים נעמדו מול בניין הקפיטול של ויסקונסין (מושב בית הנבחרים המקומי), הדליקו נרות ונשאו שלטים בגנות התנהגות המשטרה ונגד האפליה הגזעית ממנה לדעתם השחורים בארה"ב סובלים.

אובמה באלבמה, בסוף השבוע (רויטרס)
טוני רובינסון בן ה-19 נורה בדירתו בידי השוטר מאט קני, קצין משטרה בן 45. לדברי מפקד המשטרה מייק קובל השוטר הותקף, לא ברור בידי מי, ולכן הגיב בירי. כעת לא ברור האם היה רובינזון לבד בדירתו.

האירועים מתרחשים במקביל לביקורו בסוף השבוע של נשיא ארה"ב אובמה במדינה אלבמה, במקום בו נהרגו לפני 50 שנים מפגינים שהפגינו למען זכויות השחורים בידי המשטרה המקומית. אובמה אמר באירוע כי "ארה"ב לא יכולה להתעלם או לשכוח מההיסטוריה הגזענית של חלקים בה".