קוריאה הצפונית מאיימת - בגלל סרט

בפיונג יאנג מאיימים על ארצות הברית "בתגובה חסרת רחמים" בעקבות קומדיה הוליוודית שבמרכזה עומד מנהיג האומה. "זהו אקט מלחמתי, ברור שלא נוכל לסבול את זה", טוענים בפיונג יאנג

מלחמה בעקבות הסרט? "הריאיון" (יח"צ)

הממשל בצפון קוריאה פרסם היום (ד') איום מפורש כלפי ארצות הברית. הסיבה לכך אינה נעוצה בחילופי האשמות דיפלומטיות או לחילופין בניסוי צבאי נוסף שערכה המדינה, אלא דווקא בסרט הוליוודי שבמרכז עלילתו עומד המנהיג - קים ג'ונג און.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה הרשמית שפרסמה פיונג יאנג, שוגר איום ממשי נגד ארצות הברית. בקוריאה הצפונית טענו יינקטו ב"תגובה נחרצת וחסרת רחמים" במידה והממשל האמריקני לא יעצור את הפצת הסרט. הקומדיה "הריאיון", בכיכובם של סת' רוגן וג'יימס פראנקו תצא לאקרנים רק בסתיו הקרוב, אבל העלילה שבמרכזה עיתונאי שיוצא לחסל את המנהיג הצפון קוריאני, מעצבנת את קים גו'נג און ואנשיו.

"הפצת סרט מסוג זה, היא בגדר אקט טרוריסטי, אקט מלחמתי, מובן שלא נוכל לסבול את זה" נאמר היום בהודעת דובר משרד החוץ בצפון קוריאה. על פי הידיעות שפורסמו על ידי סוכנות הידיעות בקוריאה הצפונית, נטען גם כי "הסרט הוא הפקה של יוצר סרטים גנגסטר". דובר מטעם הממשל בקוריאה הצפונית אמר בראיון לגרדיאן לפני שבוע כי "יש אירוניה מיוחדת בעלילת הסרט הזה. היא מראה את הייאוש של הממשל האמריקני והחברה האמריקנית".

מנגד, הפקת הסרט ובמאי איבאן גולדברג, מנצלים את ההצהרות מפיונג יאנג לטובת קידום הסרט. "הריאיון" הוא לא הסרט הראשון שבו הוליווד לועגת למנהיג הצפון קוריאני. ב-2004 , יוצרי Team America יצרו בובה בדמותו של המנהיג הצפון קוריאני הקודם, קים ג'ונג איל. בסרט הזה, רוגאן ופרנקו הם עיתונאים בשירות הCIA שנתקלים בסביבה מנוקרת עד גיחוך תחת הנהגה של משפחה מעורערת. גולדברג טען בריאיון שהעניק בנוגע לסרטו, כי התייעץ עם מומחים מהממשל לנושאי צפון קוריאה.