פיפ"א תחקור את הנשיכה של סוארס

חקירה נושכת? התאחדות הכדורגל העולמית פיפ"א קראה ללואיס סוארס ולנבחרתו אורוגוואי להציג ראיות לקראת חקירת תקרית הנשיכה מהמשחק נגד איטליה אמש; סוארס, שכבר נשך שחקנים בשתי הזדמנויות שונות בעבר, נראה כשהוא נוגס בכתפו של בלם איטליה קייליני, אך השופט לא הבחין בכך. העונש המקסימלי: שנתיים הרחקה

הנשיכה של כוכב נבחרת אורוגוואי לואיס סוארס את בלם נבחרת איטליה ג'יורג'יו קייליני, במשחק בין שתי הנבחרות אמש במסגרת משחקי המונדיאל, ממשיכה לעורר סערה בעולם ולגרור שלל תגובות. הבוקר (ד') הודיעה התאחדות הכדורגל העולמית פיפ"א כי פתחה בחקירה נגד סוארס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"על סוארס וההתאחדות לכדורגל של אורוגוואי להציג ראיות עד היום בערב (שעון ברזיל)", נכתב בהודעת פיפ"א. העונש המקסימלי של סוארס יכול להגיע עד לשנתיים הרחקה מהמגרשים.

סוארס עצמו סירב להתייחס לתקרית אחרי המשחק, וגם היום נראה שהוא לא מבין על מה כל המהומה. "דברים כאלה קורים במשחקי כדורגל, זה היה שום דבר", אמר סוארס לאתר אינטרנט בספרד. "התנגשתי לו בכתף, אם פיפ"א תתחיל לחקור כל התנגשות במגרש כדורגל זה יהיה מסובך מאוד".

סוארס "מלתעות" (פייסבוק)

ייתכן כי עונשו של שחקן ליברפול האנגלית יהיה חמור בשל שתי תקריות דומות בעבר - הוא ריצה בשנה שעברה עונש הרחקה מ-10 משחקים לאחר שנשך את בלם צ'לסי ברניסלב איוונוביץ' ולפני כארבע שנים, כששיחק בקבוצת אייאקס ההולנדית, נשך את השחקן היריב עותמן באקל והורחק לכמה משחקים.

במשחק עצמו שנערך אמש ניצחה אורוגוואי בתוצאה 0:1, משער בנגיחה של דייגו גודין שהושג מקרן, מיד לאחר התקרית האלימה, ועלתה לשלב שמינית הגמר. קייליני הציג בפני השופט סימני נשיכה על כתפו, אך השופט וגם הקוון לא הבחינו בתקרית בזמן אמת ולכן לא הרחיקו את סוארס.

עונש הולם? (פייסבוק)

"אשמח לראות אם לפיפ"א יהיה את האומץ להשתמש בוידאו נגדו", אמר לאחר המשחק קייליני. "השופט ראה את סימני הנשיכה ולא עשה כלום". אחרי הנשיכה סוארס נפל והחזיק את שיניו, כדי להצביע על כך שספג מרפק. באיטליה דחו את הטענות ואמרו כי זה ניסיון להסחת דעת של סוארס, שהבין מיד ששגה.

בעקבות התקרית התעוררה שוב סערה סביב החלוץ השנוי במחלוקת, ומספר כדורגלנים קראו להשעותו לזמן ממושך. ברשת לגלגו על ההרגל המגונה של סוארס לנגוס בשחקנים יריבים, והתקרית זכתה לשלל ממים ופוסטים עוקצניים. בין היתר, הוצג סוארס ככלב, ככריש, כערפד צמא דם ואף כחניבעל לקטר - הקניבל המפורסם מהסרט שתיקת הכבשים.

עם סוארס או בלעדיו, נבחרת אורוגוואי עלתה לשמינית גמר המונדיאל והיא תפגוש שם את קולומביה למפגש דרום אמריקני מסקרן באצטדיון המראקנה בריו דה ז'ניירו.