סמאראס את סמאריס העלו את יוון לשמינית הגמר

קולומביה הביסה 1:4 את יפן, והוכיחה פעם נוספת כי מדובר במתמודדת חזקה בטורניר המונדיאל. חוף השנהב כמעט עלתה לשמינית הגמר, אלא שעבירה של סיו ברחבה סידרה לסמאראס שער ניצחון בפנדל והעפלה היסטורית ליוונים לשמינית הגמר, שם תמתין לה קוסטה ריקה

החמצה אדירה של חוף השנהב. דרוגבה (AP)

הלילה התחיל כאשר כל האפשרויות פתוחות אך כעת התמונה בבית ג' ברורה לחלוטין - הלילה (ד) קולומביה שהבטיחה זה מכבר את מקומה בשמינית הגמר פגשה את היפנים שקיוו בדרך נס להשאיר לעצמם סיכוי לעלות לשלב הבא. הדרום אמריקנים הביסו 1:4 והוכיחו שוב כי מדובר במתמודדת חזקה בטורניר. היפנים, לדאבונם הרב, יחזרו הביתה. בדקה ה-90 חוף השנהב עוד הייתה בשמינית הגמר אלא שעבירה של סיו ברחבה סידרה לסמאראס (93) שער ניצחון בפנדל והעפלה היסטורית ליוונים לשמינית הגמר שם תמתין לה קוסטה ריקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הלילה (ג) התקיים שלב ההכרעות של בית ג` במסגרתו שיחקה חוף השנהב מול יוון. ניצחון של חוף השנהב היה מעלה אותה לשמינית הגמר ואילו היוונים שהיו זקוקים לניצחון חיכו גם לחדשות טובות מהמשחק בין יפן לקולמביה.

המחצית הראשונה התנהלה בעצלתיים. לחוף השנהב היה מספיק תיקו כדי להעפיל לשלב הבא אך היא לא הצליחה להבקיע את ההגנה היוונית ושילמה על כך.

מעט לפני סיום המחצית, בדקה ה-42, כבש סמאריס היווני שער ראשון לטובת יוון. היווני, שהצטרף למשחק כעשר דקות לאחר שהתחיל עקב הפציעה של חברו קונה, ניצל טעות ענקית של שחקן הקבוצה היריבה טיוטה במרכז המגרש. סמאריס נותר לבדו מול השער והכניס את הכדור בקלות.

על אף שיוון נקטה בשיטת הבונקר היא הייתה מסוכנת בהרבה מחוף השנהב. אלא שבדקה ה-73 העביר ג'רביניו את הכדור לווילפריד בוני שחדר את ההגנה היוונית הנוקשה וכבש שער מעשרה מטרים.

ייתכן וחוף השנהב לא היתה ראויה לשיוויון הזה שבאותן הדקות העלה אותם לרבע הגמר אלא שבסיום המשחק, בדקה ה-90, שחקן חוף השנהב עשה טעות גורלית. סיו מקבוצת "הפילים" הכשיל את סאמראס ברחבה וזיכה אותו בפנדל אותו הוא גם הבקיע.
סמאראס שלח את יוון לשמינית הגמר שם היא תפגוש את קוסטה ריקה

קולומביה הדיחה את היפנים 1:4

במקביל, התקיים המשחק בין קולומביה שהבטיחה את עלייתה לשמינית הגמר אך לא את מקומה בפסגה, לבין יפן שנלחמה על מקומה בתקווה לעלות לשלב הבא.

הדקות הראשונות התאפיינו בגישושים רבים אך יפן הראתה נחישות רבה לנצח. קולומביה ניסתה לצאת להתקפות כאשר היא משחקת בהרכב משני, אלא שחולית הקישור שלה בנויה ממחליפים שלא הרשימו במיוחד.

בדקה ה-16 למשחק ביצע הבלם היפני קונו עבירה על ראמוס בתוך הרחבה. השופט שרק והעניק את בעיטת 11 המטרים לקולומביה. קוואדראדו קיבל את הזכות לבעוט והכניס את הכדור היישר לתוך השער היפני בדקה ה-17.

יפן מצאה עצמה מתרחקת משמינית הגמר, בשל העבירה של קונו ברחבה שספג כרטיס צהוב. היא ניסתה בכל כוחה אך לא סיכנה את השער הקולומביאני. לקראת סיום המחצית, ההתמדה השתלמה ואוקאזקי איזן את התוצאה ל-1:1 - בשניות הסיום של תוספת הזמן.

אך השמחה היפנית לא ארכה זמן רב - ג`קסון מרטינס החזיר את קולומביה ליתרון בבעיטה שטוחה מתוך הרחבה בדקה ה-55. חאמס רודריגז מצא את החלוץ שלו ג`קסון שלא נכשל מול השוער היפני והרחיק את ארץ השמש העולה משמינית הגמר.

בדקה ה-81 ג'קסון מרטינז עשה זאת שוב לאחר שהבקיע שער נוסף לטובת הקולומביאנים. ג`קסון השתלט על כדור של חאמס ברחבה, חלף על פני מגן אחד, התחמק ממגן שני והבקיע. שבע דקות לאחר מכן, כבש חאמס רודריגז שער רביעי לטובת קולומביה המפתיעה שתפגוש את אורוגוואי בשלב שמינית הגמר.