דוח: אירלנד היא המדינה הטובה בעולם

מדד חדש שפיתח מדינאי בריטי ממקם את אירלנד במקום הראשון ברשימת המדינות הטובות בעולם; המדד בדק את השוויון, התרומה לשלום העולמי, זיהום הסביבה, סיוע הומניטרי, קליטת פליטים והתרומה למדע והטכנולוגיה בעולם. ישראל רשמה מיקום מחמיא באחת הקטגוריות, בשאר - יש עוד לאן להשתפר

המדינה הטובה בעולם. ילדים באירלנד (רויטרס)

איזו מדינה היא הכי טובה בעולם? על פי מדד חדש של המדינאי הבריטי סיימון אנהולט המבוסס על נתוני האו"ם והבנק העולמי - התשובה היא אירלנד. ישראל? במקום ה-37 מתוך 125 מדינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המדד מורכב מכמה קריטריונים - מדע וטכנולוגיה, תרבות, שלום וביטחון בינלאומיים, סדר עולמי, סביבה ואקלים, שגשוג ושוויון ובריאות. בין היתר נבחנו מספר הזוכים בפרס נובל, פרסומים מדעיים, חופש תנועה, חופש עיתונות, קליטת פליטים, זיהום סביבה וסיוע הומניטרי של המדינות.

במקום הראשון הכללי מדורגת, כאמור, אירלנד, שגם מובילה בקטגוריית שגשוג ושוויון. אחריה מדורגות פינלנד, שוייץ, הולנד, ניו זילנד, שבדיה, בריטניה, נורבגיה, דנמרק ובלגיה. ומי במקום האחרון? המדינה הגרועה בעולם על פי המדדים היא לוב השסועה, כשלפניה ויאטנם ועירק.

ישראל מדורגת במקום החמישי המחמיא במיוחד בקטגוריית המדע והטכנולוגיה, אך ביתר התחומים נראה שיש לנו לאן לשאוף - אנחנו במקום ה-103 בבריאות ורווחה, במקום ה-81 בשלום וביטחון, ו-63 בשגשוג ושוויון. עם זאת, אפשר לשאוב עידוד מכך שישראל מדורגת בדירוג הכללי מעל מדינות אירופיות כמו צ'כיה, פולין, קרואטיה והונגריה.