ניגריה: עוד עשרות נשים נחטפו

ארגון בוקו חראם ביצע מתקפת טרור נוספת בצפון מזרח המדינה, כשהפעם חטפו אנשיו כ-60 נערות. עדי ראייה מספרים: "הנשים נלקחו בכוח על ידי הטרוריסטים, ארבעה תושבים שניסו לברוח נורו למוות. במשך שלושה ימים כל אנשי הכפר הפכו לשבויים"

מחאה לשחרור הנערות בניגריה (AP)

שירותי הביטחון בניגריה חוקרים האם בוצעה חטיפה המונית נוספת בכפרים בחבל בורנו בצפון מזרח המדינה - אותו האזור שבו חטף ארגון בוקו חראם יותר מ-200 תלמידות בית ספר לפני יותר מחודשיים. על פי הדיווחים בניגריה, הארגון האסלמי הקיצוני חטף השבוע עוד 60 נערות וילדות במהלך מתקפה בכפר קומבזה, שבה נהרגו 30 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כמה כפריים שהצליחו לברוח דיווחו על האירוע למנהיגים מקומיים, שהעבירו את הדיווח גם לרשויות וגם לסוכנות הידיעות AFP. במשטר הניגרי אמרו שהם עדיין לא יכולים לאשר את הדיווח, אבל סוכנות הידיעות הצרפתית ציטטה מקור בכיר שאמר: "יותר מ-60 נשים נחטפו, הן נלקחו על ידי הטרוריסטים שגם הרסו כפרים. חלק מאלו ששרדו את המתקפה הועברו למחנות מיוחדים". 

הנערות שנחטפו בבוקו חראם (חדשות 2)

עג'י חליל, אחד מראשי הכפרים שהותקפו, סיפר לסוכנות AFP כי "הנשים נלקחו בכוח על ידי הטרוריסטים וארבעה תושבים שניסו לברוח מהם נורו למוות". תושב נוסף אמר כי עשרות נהרגו: "המתקפה הזו נמשכה ארבעה ימים - רוב הגברים נמלטו".

מתקפה שנמשכה ארבעה ימים

החטיפה השבוע היא האחרונה בשרשרת של מתקפות קטלניות בברונו, חבל הארץ שהפך למוקד הפעילות של הארגונים האסלאמיים, שנמשכת כבר חמש שנים.

מישל אובמה קוראת לשחרר את הנערות (AP)

בחודש אפריל האחרון, חטפו אנשי ארגון בוקו חראם יותר מ-200 נערות מכיתות בית ספר בכפר צ'יבוק. בעקבות האירוע התעורר גל מחאה בינלאומי שקרא להחזרת הבנות, שרובן המכריע עדיין נעדרות. בארגון האסלאמי דורשים לשחרר אסירים חברי הארגון שמוחזקים בכלא הניגרי, דרישה שהממשל דוחה.