תיקו הרפואי של נהג המרוצים שומאכר נגנב מבית החולים

מסמכים רפואיים סודיים של נהג הפורמולה האגדי, שנפצע בתאונת סקי ונכנס לתרדמת, נעלמו מבית החולים. הדוברת של שומאכר אמרה כי הגונבים מנסים למכור את המסמכים, והזהירה כי "תנקוט צעדים פליליים ותדרוש פיצויים מכל מי שיפרסם את התוכן הפרטי"

מיכאל שומאכר, ארכיון (רויטרס)

מסמכיו הרפואיים של אלוף המרוצים ששקע בתרדמת יפורסמו בציבור? מנהלו האישי של אלוף הפורמולה 1 לשעבר דיווח היום (ג') כי מסמכים רפואיים, שככל הנראה שייכים לשומאכר עצמו, נגנבו מבית החולים. אלוף המרוצים שוחרר בשבוע שעבר מבית החולים הצרפתי בו שהה מאז תאונת הסקי, והועבר לבית חולים שוויצרי לצורך המשך תהליך השיקום. עם העברתו לבית החולים השוויצרי, דווח כי הוא "אינו בתרדמת יותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדוברת האישית של שומאכר, סבין קהם, אמרה כי המסמכים "נעלמו" באופן מחשיד, ושאדם כלשהו מאיים למכור אותם ברשת ולטעון כי המסמך אותנטי. "אנחנו לא יכולים לשפוט האם המסמכים אותנטיים, אך הם בבירור נגנבו – בית החולים דיווח על גניבה, והרשויות מעורבות", הוסיפה.

"הרכישה והפרסום של המסמכים והמידע הם אסורים – זה מידע פרטי וחשאי, וננקוט צעדים פליליים ונדרוש פיצויים מכל מי שיפרסם את התוכן", הדגישה הדוברת, שלא ציינה האם המסמכים נגנבו מבית החולים הצרפתי בו אושפז עד לאחרונה או מבית החולים הצרפתי אליו הועבר.

"הרופאים בטוחים שמצבו יוסיף להשתפר"

דיווחים סותרים על מצבו הרפואי של נהג המירוצים פורסמו בימים האחרונים בתקשורת הגרמנית, אך מקורב למשפחה הבהיר כי בניגוד לדיווח, שומאכר אינו יכול לדבר, והוא "נודד בין הכרה לאובדן הכרה".

התאונה הקשה התרחשה ב-29 בדצמבר, כששומאכר בן ה-45 גלש במורד האלפים הצרפתיים במהלך חופשת סקי משפחתית. הוא נפגע בראשו במהלך הגלישה וספג פגיעה קשה בגולגלתו. אלוף המרוצים הועבר לבית החולים במצב קשה מאוד, אך הרופאים בשורה של הליכים רפואיים מורכבים, הצליחו לייצב את מצבו ולהוציא אותו מכלל סכנת חיים.

בחודשים האחרונים חל שיפור במצבו, כשדוברו אף מציין כי מי שזכה שבע פעמים באליפות העולם מפגין רגעים של הכרה חלקית. "הרופאים מפגינים ביטחון שמצבו ימשיך להשתפר", אמרו נציגי המשפחה לפני כחודשיים, וכעת נראה שהתחזית האופטימית התממשה.