אטרקציה בגן החיות בפקיסטן: שועל-אדם

כתבי סוכנות הידיעות רויטרס הגיעו לגן החיות בקאראצ'י כדי לפגוש את המומטאז - חיה עם גוף שועל ופני אישה שיודעת לנבא את העתיד. "החיים קצרים וצריך לעשות הכול כדי להעלות חיוך על פני האנשים" הסביר איש השועל, שמושך אליו אלפי מבקרים - ומעשיר את קופת גן החיות

גן החיות בקאראצ'י בפקיסטן הוא מקום מפלט חביב מצרות היום יום ומהעומס עבור תושבי העיר המכונה הבירה הכלכלית של המדינה. כבר כמה עשורים הפילים הגדולים, האיילים והציפורים בגן מושכים את רוב תשומת הלב. אבל בחודשים האחרונים אלפי משפחות מתקהלות סביב כלוב קטן של יצור יוצא דופן: מומטאז, חיה שגופה הוא גופו של שועל ופניה הם פני אדם, ברוב המקרים אישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למעשה, הייצור המוזר הוא שחקן בשם מוראד, המאפר את פניו ויוצר אשליה של חיבור לגוף שועל. מוראד בן ה-33 עובד בכל יום, שישה ימים בשבוע במשך 12 שעות, כשועל אנושי.

"האנשים שמבקרים כאן מאוד שמחים, והעובדה שהם שמחים, משמחת אותי גם כן", מספר איש השועל, אב לשניים שירש את המקצוע מאביו שהלך לעולמו לפני 16 שנה. "החיים מאוד קצרים וצריך לעשות מה שאפשר כדי להעלות חיוך על פני האנשים".

השועלים האנושיים, ה"מומטאזים", ידועים ביכולותיהם לנבא את העתיד, ורבים מהמבקרים שואלים את המומטאז על אהבה, קריירה או לימודים. למרבה ההפתעה, השועל האנושי לא מנצל את מוחו האנושי כדי לברוח מהכלוב. מנהל גן החיות מרוצה מאוד - מאז שרכש את השועל האנושי מקרקס שעבד במקום, הוא מצליח לגבות מאלפי מבקרים עוד 10 רופיות עבור הביקור אצל מומטאז.