סיבוב דאווין לאופנוע ההארלי החשמלי הראשון

חברת "הארלי דייווידסון" הציגה לראווה את הפיתוח החדש: אופנוע עם מנוע חשמלי. "זה הארלי שהוא במקרה חשמלי", הסביר סמנכ"ל החברה. הפיתוח יוצג ב-30 ערים בארצות הברית ובהמשך גם באירופה, במטרה לקבל משוב מחובבי הרכב ולערוך מקצה שיפורים בפיתוח

כבישי ניו יורק קיבלו אתמול (ב') בברכה אורח חדש: האופנוע החשמלי הראשון של הארלי דייווידסון, "LiveWire", בעל מנוע שקט לצד מהירות מבטיחה, הוצג לראשונה בדרום מנהטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה הארלי שהוא במקרה חשמלי", אמר סגן נשיא החברה, מארק-האנס ריכר. "הוא אולי נראה קצת שונה, אבל הוא מאוד דומה לשאר האופנועים - יש לו רגש ואופי וגישה, וזה מה שתמיד עשינו, בין אם ברכב חשמלי או לא. אנחנו פשוט ממשיכים ומוסיפים סוגים שונים".

האופנוע ייצא לסיבוב ב-30 ערים ברחבי ארצות הברית במהלך השנה, ויגיע גם לאירופה בשנת 2015. המתעניינים וחובבי הרכב יוכלו לנסות בעצמם את הפיתוח החדש ולהציע הערות לשיפור. לאחר כל ההערות, החברה תשנה את הייצור לפני שתשווק אותו לציבור הרחב. והמחיר? את זה עדיין לא יודעים.

בחברה יקוו שהפיתוח החדש והסביבתי ירחיב את מעגל הקונים ויגוון אותו. עד כה עיקר הקונים של אופנועי החברה היו גברים לבנים, אך קיים ניסיון מתמשך לפנות לקהלים נוספים כגון צעירים, היספנים, אפרו-אמריקנים וכמובן נשים. "קשה לדעת בשלב הזה מי יהיו הרוכשים - זה יכול להיות האופנוע הראשון של מישהו שיקבל ממנו השראה, או פשוט עוד אופנוע במוסך - זה לא שונה ממה שאנחנו מייצרים עד כה", הוסיף ריכר.