המורדים באוקראינה הסכימו להפסקת אש זמנית

אחרי שבועות של הרג ותקריות אלימות, הסכימו המורדים והשלטון המרכזי באוקראינה על הפסקת אש שתימשך לפחות עד לסוף השבוע. "החלטנו להפסיק את הפעולות הצבאיות באופן זמני", אמר מנהיג המורדים בדונייצק. אתמול היה אחד הימים השקטים ביותר במזרח אוקראינה, ולא נרשמו בו תקריות אלימות כלל

עוברים לדיפלומטיה? מפגינים פרו-רוסים בדו (רויטרס)

כוחות המורדים הפרו-רוסים במזרח אוקראינה הסכימו להפסקת אש עם הממשל המרכזי במדינה שתימשך לפחות עד סוף השבוע - כך הודיעו בארמון הנשיאות בקייב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסכמת המורדים מגיעה במקביל להחלטת הנשיא החדש פטרו פורושנקו להפסיק את הפעולות הצבאיות במזרח המדינה, החלטה שהתקבלה בסוף השבוע שעבר, כחלק מתכניתו לייצב את מזרח המדינה, שם בדלנים רוסים דורשים להיפרד מאוקראינה.

הפסקת האש הוכרזה על ידי מנהיג המורדים אלכסנדר בורודי, מנהיגה של 'הרפובליקה העממית של דונייצק', אחד משני המחוזות המורדים במזרח המדינה. "כחלק מההתייעצויות שקיימנו עם הרשויות של לושנסק ודונייצק (שני המחוזות המורדים) החלטנו לשמור על הפסקת אש ולהפסיק את הפעולות הצבאיות עד ליום שישי", הודיע בורודי בסיום התייעצות עם חבריו להנהגה הפרו-רוסית.

במהלך יום אתמול כמעט ולא היו תקריות צבאיות בין הצדדים, והוא היה אחד הימים השקטים ביותר בגזרה הסוערת מזה שבועות. גם משרד ההגנה בקייב אישר כי לא היו תקריות כלל במהלך שעות היום. הקרמלין במוסקבה דרש מזה שבועות להפסיק את הפעילות הצבאית של הממשל בקייב במזרח המדינה, לכן סביר להניח שגם שם יראו בחיוב את הפסקת האש.